شناسه خبر : 26023 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

موضوع پیچیده آقای احمدی‌نژاد

تجارت فردا- لوگو شهروندنوشت: روزنامه فایننشال‌تایمز در گفت‌وگو با اسحاق جهانگیری از او می‌پرسد نقش احمدی‌نژاد در سیاست ایران چیست و چرا برخوردی با ایشان نمی‌شود؟ او می‌گوید: دیگران باید جواب بدهند. نمی‌دانم چرا جواب نمی‌دهند. من در مناظره‌ها یک برگ کاغذ سفید نشان دادم و گفتم این زندگی من است. فکر می‌کنم این آقایان با سروصدا نمی‌توانند مسائل‌شان را کنار بگذارند. ایشان در حدی نیست که برای نظام بن‌بست ایجاد کند. برای من هم سوال است چرا برخورد نمی‌کنند. خودم طرفدار برخورد و دستگیری ایشان نیستم ولی حتماً باید رسیدگی و قضاوت بشود. ایشان اتهاماتی علیه مقامات رده بالای کشور می‌زند. موضوع آقای احمدی‌نژاد یک کمی پیچیده است.

♦♦♦

خداحافظی آیت‌الله جنتی از نماز جمعه؟

تجارت فردا- لوگو اعتمادنوشت: «آقای موحدی‌کرمانی قدری کسالت دارد، آقای جنتی هم که دیگر نماز جمعه نمی‌خواند.» این صحبت‌های سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز از خداحافظی جنتی با نماز جمعه حکایت دارد. نخستین‌بار زمزمه بازنشستگی جنتی از نماز جمعه تهران در سال ۹۰ مطرح شد که رئیس ستاد نماز جمعه تهران آن را تکذیب کرد. سه سال بعد هم که این خبر اعلام و تکذیب شد و شیرمردی گفت «با توجه به شرایط سنی آیت‌الله جنتی قرار است کمتر به عنوان امام جمعه حضور یابند». جنتی مهر ۹۳ اعلام کرد: «از مقام معظم رهبری خواستم برخی از فعالیت‌ها از دوش من برداشته شود ایشان گفتند باید نماز جمعه را داشته باشی اما فاصله‌هایش را زیاد کن.»

♦♦♦

جهانگیری همه کارت‌ها را خرج روحانی کرد

تجارت فردا- لوگو وقایع اتفاقیه به سخنان اسحاق جهانگیری در مصاحبه با روزنامه فایننشیال تایمز اشاره کرد و نوشت: «بعد از درگذشت آقای هاشمی دغدغه‌ای به وجود آمد که اصلاح‌طلبان از طریق ایشان دغدغه‌هایشان را به رهبری منتقل می‌کردند. الان که آقای سیدمحمد خاتمی با محدودیت‌هایی روبه‌رو هستند، من این را خدمت رهبری طرح کردم که ایشان در پاسخ گفتند چه کسی بهتر از خود شما. بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری هنوز به‌طور خصوصی خدمت ایشان نرفته‌ام ولی ان‌شاءالله حتماً می‌روم.» با اظهارات جدید جهانگیری معلوم می‌شود احتمالاً نوع ارتباط او با مقام‌ معظم رهبری تغییراتی داشته. شاید اگر جهانگیری همه کارت‌های خود را در انتخابات خرج حسن روحانی نمی‌کرد، امروز می‌توانست جایگاه پیشین خود را حفظ کند.

♦♦♦

وعده مسوولان برای رفع حصر تا پایان سال

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری دانشجویان ایران   به نقل از علی مطهری از رفع حصر تا پایان سال خبر داد و نوشت: مسوولان قضایی و امنیتی وعده رفع حصر تا پایان سال را داده‌اند و گفته‌اند زیاد در رسانه‌ها اظهارنظر نکنیم و در مقابل آنها به دنبال این هستند تا پایان سال به این موضوع خاتمه بدهند. ما هم منتظریم آیا آنها به قول‌شان عمل می‌کنند یا نه. تاکنون اقداماتی در مورد حصر انجام شده، ملاقات‌هایی صورت گرفته ولی باید منتظر باشیم. در مورد آقای موسوی ملاقات اقوام راحت‌تر انجام شد. در مورد آقای کروبی گشایش بیشتری انجام شد. من شخصاً معتقدم اگر محصورین خطایی هم کرده‌اند هفت سال حصر خانگی واقعاً مجازات قابل ‌توجهی است و کافی است.

دراین پرونده بخوانید ...