شناسه خبر : 25907 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها (سیاسی)

میزان: حجت‌الاسلام سیدمحمدحسن ابوترابی‌فرد از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به‌عنوان خطیب موقت جمعه تهران منصوب شد.

ایسنا: معاون سیاسی وزارت کشور از تدوین بخشنامه‌ای خبر داد که استانداران سراسر کشور را ملزم به زمینه‌سازی برای گفت‌وگوی سیاسی بین دولت و ملت و جریان‌های مختلف سیاسی و صنفی می‌کند.

ایلنا: وزیر انرژی رژیم اسرائیل مدعی شد که هیچ تفاوتی میان ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان وجود ندارد و در صورتی ‌که ایران خطوط قرمز را رعایت نکند، به سوریه حمله نظامی می‌کنیم.

تسنیم: به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با عفو و تخفیف مجازات ۵۶۵ نفر از محکومانِ محاکم عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و تعزیرات حکومتی موافقت کردند.

ایلنا: عاصمه جهانگیر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران در اثر ایست قلبی در لاهور پایتخت پاکستان درگذشت.

میزان: دادستان کل کشور گفت: در جامعه اسلامی فساد ولو کم آن نیز غیرقابل قبول است و دستگاه قضا در رابطه با فساد کوتاه نخواهد آمد.

ایلنا: احمد میدری گفت: اعتراضات اخیر یک زلزله سیاسی بود و همه را لرزاند. این زلزله یا ساختار سیاسی کشور را مستحکم‌تر می‌کند یا اینکه به هوش نمی‌آییم و امیدوار می‌مانیم که دیگر زلزله‌ای نیاید!

ایرنا: وزیر خارجه قطر در خصوص رابطه دوحه و تهران بعد از محاصره این کشور توسط چهار کشور عربی و اینکه قطر در پی این محاصره به ایران نزدیک شده است گفت: ما خیلی هم با ایران روابط دوستانه نداریم و فقط بر اساس حسن همسایگی، رفتار می‌کنیم.

مهر: عضو شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان گفت: درباره پارلمان اصلاحات در شورای عالی اصلاح‌طلبان اختلاف نظر وجود دارد.

ایسنا: معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در پاسخ به اصرار غربی‌ها برای مذاکره با ایران بر سر برنامه دفاعی موشکی گفته که غرب باید ابتدا فرصت موفقیت را به برجام بدهد و بعد از آن در خصوص مسائل دیگر بحث خواهیم کرد.

ایرنا: وزیر امور خارجه فرانسه با بیان این مطلب که به‌زودی راهی تهران می‌شود، تاکید کرد که سفر امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری این کشور به ایران، حتماً انجام می‌شود؛ زیرا فرانسه با همه گفت‌وگو می‌کند.

تسنیم: رئیس‌کل دادگستری استان تهران در خصوص پرونده افرادی که بنابر اعلام پلیس به‌خاطر کشف حجاب دستگیر شده‌اند گفت: در این ارتباط تا الان یک پرونده به دادگاه ارسال شده است.

ایسنا: علی مطهری در واکنش به مصاحبه صداوسیما با آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی گفت سوال اینجاست که چرا قبلاً و در زمان ریاست آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی چنین مصاحبه‌ای انجام نمی‌شد؟ این یعنی سیاست یک بام و دو هوا.

دراین پرونده بخوانید ...