شناسه خبر : 35353 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

عوامل تیراندازی سعادت‌آباد دستگیر شدند

خبرگزاری مهر نوشت: رئیس پلیس پایتخت گفت: تمامی عوامل تیراندازی در سعادت‌آباد دستگیر شدند، این افراد از فروش مواد مخدر نمایشگاه‌های میلیاردی در سعادت‌آباد و زعفرانیه خریداری کرده بودند. سردار حسین رحیمی با اشاره به بازداشت عوامل تیراندازی در منطقه سعادت‌آباد، اظهار کرد: تقریباً تمام متهمان این پرونده (۱۲ نفر) بازداشت شدند، این افراد اکثراً دارای سوابق متعدد در بحث مواد مخدر مخصوصاً شیشه هستند. آنها با استفاده از فروش مواد مخدر به اموال بزرگی دست پیدا کرده بودند. موضوع اصلی درگیری و تیراندازی این افراد در منطقه سعادت‌آباد به خاطر مسائل اخلاقی و یک زن مطلقه بود که این افراد دستگیر شدند و به زودی این افراد را دور خواهیم گرداند تا بدانند اوباش‌گری هزینه سنگینی دارد.

جوانان تازه مزدوج در اولویت وام ودیعه مسکن

ایسنا نوشت: معاون رئیس‌جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در موضوعاتی مانند ازدواج و تشکیل خانواده، دولت برای جوانان اهمیت زیادی قائل است، گفت: علاوه بر تامین به موقع موضوع وام ازدواج، از روز گذشته که ودیعه وام مسکن قطعی شد خانواده‌های جوانان که تازه ازدواج کرده‌اند، برای وام ودیعه مسکن در اولویت قرار گرفته‌اند. معصومه ابتکار، با بیان اینکه روز جوان روز مهمی برای دولت و کشور است، گفت: یکی از گروه‌های مهم مخاطب دولت در برنامه‌ها و سیاست‌ها جوانان هستند؛ چه سیاست‌های آموزشی و فرهنگی که موضوع آموزش، مدرسه و دانشگاه اهمیت زیادی برای دولت دارد و چه در عرصه بهداشت و سلامت که در شرایط کرونا سلامت جوانانمان بسیار اهمیت دارد.

عاملان فروش سلاح اینترنتی شناسایی شدند

ایلنا نوشت: مرکز اطلاع‌رسانی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ از دستگیری دو تن از عاملان تهیه و فروش سلاح گرم در فضای مجازی خبر داد. این مرکز تاکید کرد: در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد با تبلیغ فروش سلاح گرم در فضای مجازی، به خرید سلاح گرم در یکی از استان‌های غربی کشور می پردارند. در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، هویت این افراد شناسایی شد. با شناسایی مخفیگاه متهمان، تردد این افراد تحت مراقبت‌های پلیسی قرار گرفت و در عملیاتی منسجم هر دو متهم که قصد انجام معامله داشتند با هماهنگی‌های قضایی دستگیر شدند. در مخفیگاه متهمان دو قبضه سلاح گرم و مقادیری مهمات غیرمجاز کشف شد. کشف جزئیات پرونده در حال بررسی است.

قصور پیمانکار پارک لاله مرگ نوجوانی را رقم زد

خبرگزاری فارس نوشت: عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه قصور پیمانکار پارک لاله باعث مرگ نوجوان 13ساله به دلیل برق‌گرفتگی شده است، گفت:‌ شهرداران مناطق باید نظارت جدی و کاملی در مورد رعایت نکات ایمنی و عملکرد پیمانکاران داشته باشند. چراکه رعایت نکردن مسائل حفاظت و نبود نظارت دقیق در ایمنی بوستان، سبب بروز حادثه شده است. افشین حبیب‌زاده همچنین گفت: پس از حادثه انفجار سینا اطهر بخش‌های مختلف نظارتی در گزارش‌های خود بر لزوم برخورد قاطع با مقصران حادثه تاکید داشتند ولی به نظرم پس از گذشت چند روز از حادثه حریق در کلینیک، حساسیت نسبت به رعایت مسائل ایمنی در تهران فروکش کرد و همچنان در سطح شهر شاهد بروز حوادث مختلف هستیم.

دراین پرونده بخوانید ...