شناسه خبر : 32485 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

نقاشی کودکان پناهنده به نمایش و فروش گذاشته می‌شود

ایرنا نوشت: نماینده برنامه جهانی غذا در ایران با اشاره به اینکه این سازمان ۳۰ هزار پناهنده تحت پوشش دارد که شش هزار و ۵۵۰ نفر آنان کودک هستند، گفت: بنا داریم در مراسم بزرگداشت حضور برنامه جهانی غذا در ایران، نقاشی‌های این کودکان را در معرض نمایش و فروش به نفع آنان قرار دهیم. نگار گرامی افزود: کار ما امداد غذایی است، سازمانی که در سال ۱۳۴۲ تاسیس شد و نخستین برنامه آن در زلزله بویین‌زهرا در ایران کلید خورد. در واقع امدادرسانی از ایران شروع شد. وی ادامه داد: تلاش کردیم در سی سال اخیر بنا بر رسالت امدادرسانی، به پناهندگانی که عمدتاً از کشور افغانستان هستند، کمک‌های غذایی ارائه کنیم.

تدابیر پلیس برای پیشگیری از خودکشی از روی پل طبیعت

ایلنا نوشت: سرهنگ کارخانه با اشاره به اقدامات پیشگیرانه سرکلانتری سوم پلیس پیشگیری تهران بزرگ برای کاهش وقوع اقدام به خودکشی از روی پل طبیعت، اظهار کرد: فضای بوستان آب و آتش مناسب است و شهروندان زیادی برای سپری کردن اوقات فراغت خود به این پارک مراجعه می‌کنند اما متاسفانه هرازچندگاهی از روی پل طبیعت شاهد اقدام به خودکشی هستیم. پلیس برای پیشگیری از اقدام به خودکشی از روی این پل، آسیب‌شناسی و بررسی‌های لازم را انجام داد و مراتب را به مقام قضایی اعلام کردیم. مقام قضایی نیز شهرداری تهران را ملزم کرده اصلاحات ساختاری لازم بر روی این پل انجام شود تا شاهد کاهش خودکشی از روی این پل باشیم.

عدالت آموزشی زیر سوال می‌رود

اعتماد نوشت: نیمه دوم مهرماه در خلال بررسی طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش، مجلس شورای اسلامی تصویب کرد که تنوع مدرسه‌های موجود در کشور تنها به دو بخش دولتی و غیرانتفاعی خلاصه شود. در متن مصوبه آمده است: «دولت (وزارت آموزش‌وپرورش) مکلف است حداکثر تا پایان سال تحصیلی 1399-1398 کلیه واحدهای آموزشی تحت مدیریت را منحصراً به صورت دولتی و غیردولتی اداره کند به گونه‌ای که به جز مدارس استثنایی دولتی، تنوع در کشور نباشد و ملاک ثبت‌نام در مدارس دولتی متناسب با فاصله محل سکونت با مدرسه باشد.» این مصوبه البته پیش‌بینی برای تاسیس مدارس خاص در آینده هم داشت که آن را در تبصره‌اش ذکر کرده است.

مرهمی بر زخم اسید

شهروند نوشت: یک فوریت طرح «تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن» در ۱۳ اسفند ۹۶ با امضای ۵۷ نماینده تقدیم هیات‌رئیسه مجلس شد و در ۳۰ اردیبهشت امسال، چهار نفر از قربانیان اسیدپاشی -آنها که البته خود را «قربانی» نمی‌دانند- به مجلس رفتند تا شاهد تصویب کلیات این طرح باشند؛ مخالفان گفتند نیازی به تصویب قانون جدیدی در این‌ باره نیست، این طرح قانون مصوب سال ۳۷ را ملغی می‌کند که بر اساس آن قانون اگر کسی با پاشیدن عمدی اسید موجب قتل شود، مستوجب مجازات اعدام و در مواردی دیگر با حبس ابد مواجه خواهد شد و آنجا که مقرر کرده هزینه‌های سنگین درمان قربانیان اسیدپاشی از بیت‌المال، برای دولت بار مالی خواهد داشت... .

دراین پرونده بخوانید ...