شناسه خبر : 27257 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

فروش مجوز 50 تا 70 میلیون‌تومانی به شکارچیان خارجی

تجارت فردا- لوگو ایلنابه نقل از علی تیموری، مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست، نوشت: هر مجوز شکار بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون به شکارچیان خارجی فروخته می‌شود. قیمت پروانه‌های صادرشده برای شکارچیان داخلی و خارجی متفاوت است و قیمتی که صندوق ملی محیط زیست برای شکارچیان خارجی در نظر گرفته، بین ۵۰ تا ۷۰ میلیون تومان است. سازمان حفاظت محیط‌زیست مجوز شکار ۱۰۵ راس را به صندوق ملی محیط‌زیست داده است. تاکنون به هشت شکارچی خارجی مجوز شکار داده شده و شکار توسط آنها انجام شده. هر پروانه شکار به قیمت دولتی ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. صندوق برای ۱۰۵ پروانه شکار مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به سازمان پرداخت کرده است.

♦♦♦

اینجا مملکت خودم است

تجارت فردا- لوگو خبرآنلاین  نوشت: گفت‌وگوی مهران مدیری با ناصر ملک‌مطیعی در برنامه «دورهمی» که قرار بود شب یلدای سال گذشته روی آنتن شبکه نسیم برود و در آخرین لحظات پخش نشد، در شبکه‌های ماهواره‌ای و فضای مجازی منتشر شد. در این فیلم که توسط یکی از تماشاگران حاضر در استودیو ضبط شده، ملک‌مطیعی درباره اینکه چرا ایران را ترک نکرد، توضیح داد: «برای من وقتی از زیر بازارچه معیر عبور می‌کنم و لبوفروش فریاد می‌زند لبو، لذت‌بخش است. اینجا مملکت خودم است و پایم روی زمین است و پدر و مادران ما در اینجا بودند، نسل ما حداقل ریشه داریم و هنوز پایبند سنت‌ها و فرهنگ‌مان هستیم. کجا می‌توانستم شاهد این احترامی که مردم به من می‌گذارند، باشم.»

♦♦♦

تخفیف و اقساط در بازار نماز و روزه استیجاری

تجارت فردا- لوگو ایراننوشت: ادای نماز و روزه مردگان، برای خیلی‌ها اشتغالزایی کرده. «برای هرماه نماز قضا 100 هزار تومان، روزه یک ماه 450 هزار تومان و ختم قرآن 250 هزار تومان.» این را یکی از آگهی‌دهندگان اعلام می‌کند و می‌گوید: «اعمال توسط طلبه و در کوتاه‌ترین زمان انجام و دِینش برداشته می‌شود.» خانمی 42‌ساله برای نماز و روزه یک سال جمعاً یک‌میلیون و 200 هزار تومان دریافت می‌کند. اگر سه سال به بالا نماز داشته باشید، تخفیف جزئی هم داده می‌شود. یکی دیگر از آگهی‌دهندگان در متن آگهی عنوان کرده که روی صحبت حضوری را ندارد و به خاطر مشکلات شدید مالی، نماز و روزه درگذشتگان را با عالی‌ترین قیمت و حتی به صورت قسطی انجام می‌دهد.

♦♦♦

90 درصد مدعیان همسرآزاری زنان هستند

تجارت فردا- لوگو ایرنابه نقل از احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی، نوشت: بیشتر نزاع‌های خانوادگی، معاینات در پزشکی قانونی مربوط به مدعیان همسرآزاری است و بیشتر مراجعه‌کنندگان برای معاینات این نوع نزاع را بانوان تشکیل می‌دهند. در سال 1395 آمار مراجعان همسرآزاری 77 هزار و 280 نفر بود و در سال 1396 این آمار به 81 هزار و 729 نفر رسید. 90 درصد مدعیان همسرآزاری را زنان و 10 درصد باقیمانده را مردان تشکیل می‌دهند، اما در کشور شاهد افزایش 8 /5درصدی مراجعات نزاع همسرآزاری در سال 96 نسبت به سال 95 بودیم؛ تا سال 95 فقط پنج درصد از مدعیان همسرآزاری را مردان تشکیل می‌دادند، اما در حال حاضر مدعیان مرد به رقم هفت درصد افزایش یافته است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها