شناسه خبر : 26926 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

دختران افتخار

تیم فوتسال زنان ایران قهرمان آسیا شد

تیم ملی فوتسال زنان ایران به مقام قهرمانی مسابقات جام ملت‌های آسیا رسید. این تیم در فینال رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در تایلند، با نتیجه پنج بر دو تیم ژاپن را شکست داد و قهرمان این رقابت‌ها شد. البته این قهرمانی برای دومین بار رخ داد؛ سال ۲۰۱۵ در اولین دوره این مسابقات که در مالزی برگزار شد نیز تیم ایران با تک‌گل فرشته کریمی همین تیم ژاپن را شکست داده و به مقام قهرمانی دست یافته بود.

تیم ملی فوتسال زنان ایران به مقام قهرمانی مسابقات جام ملت‌های آسیا رسید. این تیم در فینال رقابت‌های جام ملت‌های آسیا در تایلند، با نتیجه پنج بر دو تیم ژاپن را شکست داد و قهرمان این رقابت‌ها شد. البته این قهرمانی برای دومین بار رخ داد؛ سال ۲۰۱۵ در اولین دوره این مسابقات که در مالزی برگزار شد نیز تیم ایران با تک‌گل فرشته کریمی همین تیم ژاپن را شکست داده و به مقام قهرمانی دست یافته بود. آن‌طور که روزنامه «دنیای اقتصاد» گزارش داده، برای ایران در این بازی سارا شیربیگی سه بار در دقایق ۲۸، ۳۰ و ۳۱ گلزنی کرد و دو گل دیگر کشورمان را هم فرشته کریمی و فهیمه زارعی در دقایق ۳۰ و ۳۶ به‌ثمر رساندند. فرزانه توسلی، طاهره مهدی‌پور، لیلا خدابنده‌پور، فاطمه ارژنگی، فرشته خسروی، فاطمه پاپی، مهسا کمالی، نسیم غلامی، نسترن مقیمی، فاطمه اعتدادی و آرزو صدقیان‌زاده نیز دیگر بازیکنانی بودند که به تناوب به میدان رفتند. تیم‌ملی فوتسال زنان کشورمان علاوه بر کسب عنوان قهرمانی آسیا، برخی از عناوین فردی ارزشمند این دوره از مسابقات را نیز به خود اختصاص داد. فرشته کریمی ملی‌پوش کشورمان به‌عنوان ارزشمندترین بازیکن این پیکارها شناخته شد. به‌علاوه تیم ایران جایزه ویژه بازی جوانمردانه را نیز به خود اختصاص داد. همچنین سارا شیربیگی و فاطمه اعتدادی به‌عنوان بهترین گلزنان این مسابقات معرفی شدند. البته دو بازیکن از ژاپن و تایلند نیز همانند اعتدادی و شیربیگی ۹‌گله بودند و مشترکاً صاحب همین عنوان شدند.

موفقیت تیم فوتسال زنان ایران انعکاس گسترده‌ای در رسانه‌های کشور داشت و البته در این فضا بار دیگر انتقاد به راه نیافتن تماشاگران زن به ورزشگاه‌ها و پخش نشدن مسابقات ورزشی زنان از صداوسیما شدت گرفت. از جمله اینکه طیبه سیاوشی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، در تذکری شفاهی در پایان جلسه علنی گفت: بایستی موضع رسانه ملی در رابطه با پخش مسابقات ورزشی به ویژه فوتسال مشخص شود. چرا فیلم‌های سینمایی خارجی با حضور خانم‌های خارجی به نمایش درمی‌آید ولی صحنه‌های غرورآفرین زنان ایرانی در صحنه‌های بین‌المللی که برای زنان ایرانی بسیار دلگرم‌کننده است به نمایش در‌نمی‌آید؟ طبق گزارش ایسنا، سیاوشی افزود: به دلیل نداشتن اسپانسر، ورزش زنان محروم از پخش است. به نظر می‌رسد زمان آن رسیده که رسانه ملی در سیاست‌های یک بام و دو هوای خود در قبال ورزش زنان تجدیدنظر کند. 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها