شناسه خبر : 25721 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (اجتماعی)

ایلنا: محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران، گفت: وضعیت آب استان همچنان بحرانی است زیرا نسبت به سال گذشته 80 میلی‌متر (60 درصد) کاهش بارندگی داریم. حجم ذخایر سدهای پنج‌گانه تهران 568 میلیون مترمکعب است که نسبت به سال گذشته در همین مدت که این رقم 590 میلیون مترمکعب بود، 22 درصد منفی هستیم.

ایسنا: صادق تبریزی، هنرمند نقاش و خوشنویس که برای درمان بیماری خود به خارج از کشور سفر کرده بود، بیش از یک ماه پیش در سکوت خبری از دنیا رفته است.

مهر: مسعود تجریشی، معاون محیط زیست انسانی سازمان محیط زیست با بیان اینکه ما ۲۰۰ میلیارد مکعب آب داشتیم اما این نسل نصف این آب را مصرف کرده است و نسل بعدی با فرونشست زمین روبه‌رو می‌شود، گفت: در ۲۰ سال اخیر هر سال ما 2 /1 میلی‌متر بارش‌هایمان کم شده و دمای هوایمان افزایش پیدا کرده است. ما در یک منطقه خشک هستیم و آبی وجود ندارد و باید زندگی‌مان را متناسب با الگوهای کم‌آبی کنیم.

ایلنا: جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی، از گیر افتادن هشت کوهنورد در ایستگاه شماره 5 توچال خبر داد و گفت: آتش‌نشانان در طول مسیر طی تماس‌هایی که با این افراد داشتند موفق شدند آنها را که گروهی هشت‌نفره شامل پنج آقا و سه خانم بودند پیدا کنند.

مهر: در 9 ماه نخست سال جاری یک هزار و ۷۸۴ نفر برای دریافت مجوز سقط درمانی (جسمانی) به مراکز پزشکی قانونی استان تهران مراجعه کرده‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۵، ۲۱ درصد افزایش داشته است.

میزان: فرمانده نیروی زمینی سپاه گفت: در عملیاتی که در غرب کشور صورت گرفت، 16 تروریست داعش دستگیر شده و چند نفر نیز معدوم شدند. 16 تروریست دستگیر شده و چند نفر نیز معدوم شدند. دو نفر دیگر نیز از درگیری فرار کردند. این تروریست‌ها قصد انجام عملیات در شهرهای مرزی و مرکزی را داشتند. در این عملیات که در منطقه «بمو» صورت گرفت، سه نفر از نیروهای قرارگاه نجف اشرف به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

ایلنا: معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری، گفت: نرخ باسوادی زنان قبل از انقلاب ۳۵ درصد بود که در حال حاضر به ۸۹ درصد رسیده است.

ایسنا: زهرا صدراعظم‌نوری، عضو شورای شهر تهران، گفت: به ازای هر شغل، چهار نفر در شهرداری تهران فعالیت می‌کنند.

ایلنا: مصطفی خرسندی، مدیرعامل خانه مداحان، نسبت به اختصاص بودجه‌های میلیاردی به حسینیه‌ها و مراکز دینی واکنش نشان داد و گفت: برای کانون مداحان و شعائر آیینی، ۲۰۰ میلیون تومان بودجه در اواخر دوران مدیریتی آقای قالیباف مصوب شد که هنوز پرداخت نشده است.

دراین پرونده بخوانید ...