شناسه خبر : 23952 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها (اجتماعی)

ایرنا: حسن عرفانی، رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: افزایش مرگ‌ومیر ناشی از بیماری هاری در منطقه سیستان در 20 سال گذشته بی‌سابقه است و یک روند غیرطبیعی را طی می‌کند. بیش از دو هزار نفر در شش ماه گذشته در منطقه سیستان از طریق سگ دچار حیوان گزیدگی شدند که هفت مورد آن منجر به فوت شده است.

تسنیم: صدیقه میری به‌عنوان شهردار گتوند انتخاب شد. وی نخستین بانویی است که توانسته در خوزستان سکان هدایت شهرداری یک شهرستان را به دست گیرد.

ایسنا: مرضیه فرشاد، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان اصفهان، گفت: هر هفته یک کودک رها‌شده در شیرخوارگاه‌های بهزیستی پذیرش می‌شود.

ایسنا: معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی ثبت جهانی شهر مریوان برای بافت کلاش (گیوه)، سیرجان برای گلیم شیریکی‌پیچ و نخستین روستای صنایع دستی در منطقه آسیا و اقیانوسیه «کلپورگان» برای سفال در سیستان و بلوچستان را تایید کرد.

تسنیم: پورسیدآقایی، معاون شهردار تهران، گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌شده تهران از نظر استرس پنجمین شهر منطقه خاورمیانه است که بخشی از آن ناشی از ترافیک است.

ایسنا: عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: 51 درصد آلودگی شهر تهران ناشی از تردد ۲۰ تا ۲۵ هزار کامیون است که شبانه وارد تهران می‌شوند.

فارس: پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد، گفت: هم‌اکنون 5/1 دهک جامعه (۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر) در فقر مطلق به سر می‌برند و اگر بخواهیم سطح رفاه مردم را خیلی بالا ببریم این عدد خیلی بیشتر خواهد شد حتی تا ۱۶ یا ۲۰ میلیون نفر هم افزایش خواهد یافت.

ایرنا: حسین نحوی‌نژاد، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی، تعداد معلولان کشور را یک میلیون و 300 هزار نفر ذکر کرد و گفت: از این تعداد 450 هزار نفر افراد جسمی‌-‌ حرکتی هستند.

ایسنا: محمدعلی نجفی طی حکمی سمیه حاجوی را که پیش از این شهردار ناحیه یک منطقه 4 بود، به عنوان شهردار منطقه 7 منصوب کرد. شهردار پایتخت همچنین مهندس سهیلا صادق‌زاده را به عنوان شهردار منطقه 10 منصوب کرد.

مهر: محمدرضا شمس، معاون پیشگیری و درمان اعتیاد بهزیستی استان تهران، گفت: ۶۳ درصد از معتادان متجاهر تهرانی اوراق هویت ندارند، به همین دلیل ارائه کد شناسه به این افراد از برنامه‌های جدی سازمان بهزیستی است.

 

دراین پرونده بخوانید ...