شناسه خبر : 23735 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها

پرنسس‌های 200 هزارتومانی

a-16-1نوشت: شرکت‌هایی وجود دارند که در آپشن‌هایی که برای برگزاری مراسم‌ها دارند، از «آدمیزاد» به عنوان دکور و آکسسوار استفاده می‌کنند. گریم‌های دختران جوان به شکل سفیدبرفی، سیندرلا و پرنسس‌های کارتونی از پکیج‌های تولد شرکت‌های برگزارکننده است. یکی از همین شرکت‌ها به ما گفت بسته به تم‌های انتخابی، قیمت بین 5 /1 میلیون تا شش میلیون تغییر می‌کند و استفاده از پری‌های دریایی به عنوان دکور مراسم نیز روی خدمات خواهد بود. دیگر شرکت برگزاری تولد که از پرنسس‌های والت دیزنی استفاده می‌کند، گفت: «قیمت حضور پرنسس‌ها برای یک ساعت ۲۰۰ هزار تومان است و اگر به تعداد بیشتری استفاده شود به ۱۵۰ هزار تومان می‌رسد.»

♦♦♦

آتش در گورستان باستانی خالد نبی (ع)

a-16-2به نقل از امان محمد حمیدزاده، رئیس هیات امنای مجموعه زیارتی و گردشگری خالد نبی کلاله در شرق استان گلستان، نوشت: فرد یا افرادی ناشناس، محوطه گورستان باستانی این مجموعه را به آتش کشیده‌اند. این اقدام احتمالاً به‌وسیله فرد یا افرادی ناآگاه که با توسعه مجموعه به‌خصوص توسعه و رونق اقتصادی اهالی روستاهای همجوار با زیارتگاه، منافع خود را از دست داده‌اند، انجام شده است. عاملان این اقدام علاوه بر ایجاد حریق در محوطه گورستان منحصربه‌فرد و اعجاب‌انگیز باستانی، اقدام به تخریب و شکستن سه سنگ مزار استوانه‌ای چلیپا که از اهمیت تاریخی و مطالعاتی ویژه‌ای برخوردار هستند، کرده‌اند و یک سنگ مزار دیگر را نیز از دل خاک بیرون کشیده و رها کرده‌اند.

♦♦♦

کوچ‌نشینان در حسرت آب آشامیدنی

a-17-1نوشت: نزدیک به نیمی از چشمه‌های آب عشایر ایران خشکیده است و مردان و زنان طبیعت دچار گرفتاری‌های تازه شده‌اند. راه‌های سنگلاخی که هر روز برای پر کردن دبه‌های آب پشت سر می‌گذارند، طولانی‌تر شده اما مشکل به همین جا ختم نمی‌شود؛ رودخانه‌ها و چشمه‌های کم‌جان ییلاقی‌ها حالا دیگر کمتر آب زلال و گوارایی برای نوشیدن می‌دهند و عشایر ناچارند به آب گل‌آلود یا لجن‌بسته بسنده و فکر دیگری برای آب آشامیدنی‌شان کنند. میرولی صفرزاده، قائم‌مقام سابق سازمان امور عشایر، می‌گوید خشکیده‌شدن چشمه‌ها و رودخانه‌ها باعث شده با تانکرهای سیار به ۴۰ درصد جمعیت عشایر کشور آبرسانی کنیم. خشکسالی و کمبود منابع آبی موجب کاهش ۱۰درصدی تولیدات عشایر شده که بیشتر شامل تولید گوشت و شیر می‌شود.

♦♦♦

جایی برای معتادها هست

a-17-2نوشت: کارگران اینجا مدیر کارخانه را ممدآقا، حاج‌محمد، داش‌ممد، اسطوره، پهلوان و... صدا می‌کنند؛ مردی که به گفته خودشان آنها را از منجلاب اعتیاد بیرون کشیده، ترک‌شان داده و مشغول‌شان کرده به کاری که از آن لذت می‌برند. معتادانی که تا چندی پیش کارتن‌خواب بودند و از شدت اعتیاد روی پایشان بند نبودند حالا نه اعتیاد دارند نه بیکارند. بیشترشان ماشین خریده‌اند و این را با ذوق و شوق تعریف می‌کنند. «محمد ثقفی»، مدیر یک کارخانه تشک‌سازی که از همان ابتدای راه‌اندازی این کارخانه فقط و فقط از میان معتادان بهبودیافته نیروهای کارش را انتخاب کرده و حالا بیش از 150 پرسنل دارد خودش هم یک روز معتاد بوده. وقتی پاک شد به خودش قول داد دست معتادان را بگیرد.

 

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها