شناسه خبر : 22976 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها

فارس: رضا زمان‌احمدی، رئیس اداره محیط زیست شهرستان بهشهر، از کشته و مثله شدن و به آتش کشیدن دو قلاده پلنگ در این شهرستان خبر داد.

تسنیم: ایرج جهانگیر، مدیرعامل پارک ارم تهران، از انتقال یک قلاده پلنگ نر ایرانی که مهاجرت کرده بود، از لیسبون پرتغال به تهران خبر داد و گفت: این پلنگ نر ایرانی به قصد جفت‌گیری با ماده پلنگ ایرانی و برای تکثیر وارد کشور می‌شود.

ایلنا: درگیری مسلحانه در روستای بتویی بخش معمولان از توابع شهرستان پلدختر منجر به مجروح شدن هفت نفر شد و در جریان این درگیری یک خانه به آتش کشیده شد. این درگیری به دلیل اختلاف در توزیع آب چشمه بین دو خانواده اتفاق افتاد که سه تا چهار نفر از طرفین دعوا در این میان اقدام به تیراندازی کردند.

ایرنا: حبیب‌الله مسعودی‌فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، با اشاره به تلفن اورژانس اجتماعی با شماره 123، گفت: اگر کسی می‌داند که جایی کودک‌آزاری اتفاق افتاده حتماً باید آن را خبر دهد و عدم اطلاع آن جرم است به آن معنا که برای آن حبس و جزای نقدی در نظر گرفته‌اند.

ایلنا: دولت کره جنوبی در مذاکرات انجام‌شده با اداره کل بورس و اعزام دانشجویان وزارت علوم با اعزام دانشجویان ایرانی در مقاطع تحصیلات تکمیلی موافقت کرد.

ایرنا: هیات عمومی دیوان دستورالعمل مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر اخراج مادران کارگر در ایام شیردهی را خلاف قانون تشخیص داد و ابطال کرد.

میزان: محمد شریفی‌مقدم، قائم‌مقام سازمان نظام پرستاری، گفت: بیش از ۸۰ درصد پرستاران خشونت‌های لفظی را در حین کار تجربه کرده و در مواقعی مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرند.

ایرنا: تالاب «لپو» در حاشیه جنوبی دریای خزر و غرب تالاب میانکاله واقع در شرق مازندران در پی خشکسالی اخیر و برداشت بی‌رویه آب آن برای کشت برنج سرانجام به طور کامل خشک شد.

ایسنا: 180 تن از دانشگاهیان ایرانی خارج از کشور در نامه‌ای به حسن روحانی خواستار اعطای هویت ایرانی به فرزندانی شدند که به واسطه مادرانشان ایرانی محسوب می‌شوند.

ایلنا: امیرمحمود حریرچی،‌ جامعه‌شناس و عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، گفت: طبق تحقیقاتی که مرکز پژوهش‌های مجلس هم انجام داده، بالای 15 درصد از دانش‌آموزان تا قبل از 15سالگی و دوره متوسطه به نوعی رابطه جنسی را تجربه می‌کنند یا مواد روان‌گردان برای آنها به شکل‌های مختلف در دسترس قرار دارد و توسط برخی از آنها نیز استفاده می‌شود.

 

دراین پرونده بخوانید ...