شناسه خبر : 5153 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

فارس: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه «من وزیر بیکاران هم هستم»، گفت: برای بیکاران برنامه‌ریزی‌های خوبی صورت گرفته و در این خصوص اشتغال بزرگ از طریق بنگاه‌های کوچک را دنبال می‌کنیم.

ایسنا: قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از اجرای طرح «پرداخت وام به مردم برای خرید کالاهای ایرانی» خبر داد و گفت: این طرح به منظور تحریک تقاضای داخلی و رونق تولید در نظر گرفته شده که بر مبنای آن قرار شده تسهیلاتی برای خرید کالا به مردم اختصاص یابد.

ایرنا: رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: در سال 1394 حدود 30 درصد خودروهای سنگین فرسوده کشور یعنی 80 هزار دستگاه وسیله نقلیه سنگین از رده خارج می‌شود.

تسنیم: معاون امور صنایع وزیر صنعت با اعلام اینکه تورم بخش خودرو به‌اندازه نرخ تورم کاهش نداشته است، گفت: خودروسازان در مقطع فعلی از شورای رقابت می‌خواهند با توجه به نرخ تورم‌بخشی خودرو قیمت‌های جدید را محاسبه کند.

فارس: قیمت سبد نفتی اوپک، یک دلار و 81 سنت افزایش یافت و بشکه‌ای 95/60 دلار معامله شد و به این ترتیب رکورد بالاترین قیمت این نوع نفت در سال 2015 بار دیگر شکست و پس از پنج ماه دوباره 60‌دلاری شد.

ایلنا: مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از پرداخت تمام بدهی پیمانکاران خبر داد و گفت:‌ تلاش‌مان بر این است که در سال جاری به طور کامل بدهی به پیمانکاران را بپردازیم.

مهر: معاون تولید سایپا از پیگیری مذاکره با رنو برای ارسال قطعات تندر۹۰ خبر داد و گفت: توقف تولید پراید در سال 13۹۵ برنامه‌ریزی شده است، اما اگر بازار کشش داشته باشد، پراید را فعلاً تولید می‌کنیم.

فارس: هاشم یکه‌زارع مدیرعامل ایران‌خودرو روزهای ابتدایی اردیبهشت را برای پیگیری مذاکره با شرکت پژو در فرانسه سپری کرد.

اقتصادنیوز: با کاهش 2/32درصدی شاخص تورم نقطه‌به‌نقطه بخش تولید در مدت دو سال، این شاخص پس از چهار سال تک‌رقمی شد و به 9/8 درصد (در فروردین 94) رسید.

ایلنا: رئیس اتحادیه فروشندگان پیچ و مهره گفت: تولیدکنندگان ایرانی توان رقابت با همتایان چینی و تایوانی را ندارند و هم‌اکنون ۷۵ درصد پیچ و مهره کشور از این دو کشور وارد می‌شود.

فارس: در ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل در اسفند ۹۳، سایپا ۱۳۱، سایپا ۱۳۲ و ام‌وی‌ام ۱۱۰ همچنان در جایگاه خودروهای بی‌کیفیت جا خوش کرده‌اند.

مهر: دبیر کل بانک مرکزی با اعلام اینکه چهار بانک بزرگ خصوصی به موسسات فاقد مجوز خدمات می‌دهند، از معرفی دو بانک به هیات انتظامی بانک‌ها به علت دریافت سود بالاتر از رقم توافق‌شده خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها