شناسه خبر : 11180 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

با خبرگزاری‌ها

مهر: مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از پیش‌بینی رشد شش‌درصدی برای معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت: در حوزه معدن رشد یک‌درصدی و در حوزه مجموعه معدن و صنایع معدنی رشد شش‌درصدی در نیمه دوم سال پیش‌بینی‌شده است.

اقتصادنیوز: برخلاف نرخ تورم مصرف‌کننده که در آبان‌ماه با اندکی رشد نسبت به ماه قبل مواجه شده بود، تورم تولیدکننده به روند نزولی خود ادامه داده و نرخ «نقطه ‌به ‌نقطه» این شاخص به 13 درصد رسیده است.

تسنیم: وزیر نیرو با اشاره به شرایط سخت کشور در بخش آب گفت: شرایط اقتضا می‌کند که حتی به پلیس آب هم فکر کنیم و چه بسا با حضور و مشارکت بسیج خواهیم توانست این امر را محقق کنیم.

مهر: جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: دولت بدون اعلام رسانه‌ای ایرانیان مقیم خارج را از دریافت یارانه نقدی حذف کرد.

ایلنا: سرپرست شرکت فرودگاه‌های کشور گفت: با تعطیل شدن پروازهای شبانه فرودگاه مهرآباد، از اول آذرماه جاری از ساعت 24 تا پنج بامداد هیچ پروازی از طریق این فرودگاه انجام نمی‌شود.

ایسنا: مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی از افزایش قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها تا 177 هزار میلیارد تومان در هفت‌ماهه امسال خبر داد.

اقتصادنیوز: در صورت تصویب پیشنهاد دولت توسط نماینده‌های مجلس، منابع بودجه عمومی کشور در سال آینده به 6/219 هزار میلیارد تومان می‌رسد که این رقم نسبت به 211 هزار میلیارد تومان امسال 1/4 درصد رشد دارد.

مهر: قائم‌مقام بانک مرکزی با اعلام سیاست جدید دولت برای کاهش نرخ تورم به 13 درصد در سال آینده گفت: بانک‌ها در ماه‌های پایانی سال، اضافه برداشت‌ها را کنترل کنند.

ایسنا: معاون نظارت بانک مرکزی تاکید کرد: در حال حاضر کاهش نرخ سود بانکی به طور جدی در دستور کار شورای پول و اعتبار نیست و بعید است به‌زودی در این مورد تصمیم‌گیری شود.

تسنیم: رئیس کل سازمان امور مالیاتی گفت: صندوق توسعه ملی هم مانند سایر بنگاه‌های اقتصادی، یک بنگاه اقتصادی است و معاف از مالیات شناخته نشده و مانند بانک‌ها، بیمه‌ها و سایر موسسات اعتباری مشمول مالیات است.

ایسنا: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طبق آخرین گزارش‌ها، مسکن مهر هم‌اکنون در سراسر کشور به پیشرفت 83‌درصدی رسیده، گفت: زمانی که مسکن مهر به دولت جدید رسید تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشت؛ در صورتی که بر مبنای برنامه‌ریزی و زمان‌بندی پروژه، باید 80 درصد پیشرفت فیزیکی آن کامل می‌شد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها