شناسه خبر : 3224 لینک کوتاه

با خبرگزاری‌ها

ایسنا: سیداحمد معتمدی رئیس دانشگاه امیرکبیر ضمن نامناسب خواندن بند نهم «طرح جامع جمعیت و تعالی خانواده» که به موجب آن استخدام اعضای هیات علمی مجرد ممنوع می‌شود، گفت: جلوگیری از عضویت و استخدام هیات علمی مجرد، موجب افزایش آمار ازدواج نمی‌شود.

ایسنا:‌ علی‌اکبر محزون، مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال کشور: بیشترین نرخ ازدواج مربوط به استان خراسان‌ جنوبی با 1/13 در هزار و کمترین آن مربوط به استان تهران با نرخ 3/6 در هزار است.

ایرنا: سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از تغییر آیین‌نامه تسهیلات خدمت سربازی برای اعضای بنیاد ملی نخبگان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: شرایط خدمت سربازی نخبگان راحت‌تر می‌شود.

ایلنا: کمال‌الدین پیرموذن، عضو فراکسیون محیط زیست مجلس: عزم دولت و شورای‌ عالی امنیت ملی کشور برای برطرف کردن مشکل پارازیت‌ها در کشور جدی است. از سه ماه پیش تاکنون آقای تابش که مسوول رسیدگی به تاثیرات منفی امواج پارازیت در کشور هستند به ما نتیجه‌‌ای اعلام نکرده‌اند.

ایرنا: نماینده ایرانشهر در نخستین همایش توسعه و عدالت آموزشی: بیش از 90 درصد مجرمان عمومی و امنیتی استان از گروه‌های کم‌سواد و بی‌سواد هستند.

ایسنا: بابک دین‌پرست، معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر: براساس آمار تنها 20 درصد از معتادان موفق به ترک اعتیاد شده و 80 درصد در این کار موفقیتی نداشته و همچنان معتاد می‌مانند.

اعتماد: بنا بر اعلام مدیرعامل انجمن دیابت ایران در حال حاضر 3/11 درصد جمعیت کشور دیابت دارند یا در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. نیمی از مبتلایان از این بیماری خاموش اطلاع ندارند و با افزایش سالمندی در سال‌های آینده سونامی دیابت در کشور رخ خواهد داد.

ایسنا: ایرج حریرچی، قائم‌مقام وزیر بهداشت خبر داد: کاهش مجدد هزینه‌های درمان با اجرای کتاب جدید تعرفه‌ها از نیمه آبان‌ماه

تسنیم: بر اساس اطلاعات موثق دریافتی از همیاران محیط زیست، محموله بسیار بزرگ قاچاق جانوران وحشی شامل حدود چندگونه جانور زنده‌، شب گذشته و طی عملیاتی پیچیده در استان تهران توقیف شد.

فارس: سیاوش شهریور، مدیرکل امور اجتماعی استانداری تهران: در چهار ماه اخیر از 50 موسسه بازیابی و سازمان‌های مردمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی بازدید کرده‌ایم که 90 درصد آسیب‌دیدگان آن از بی‌سوادی مطلق و کم‌سوادی رنج می‌برند.

فارس: سعید ستاری، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد: ماهانه بیش از 21 میلیارد تومان صدقه در کشور جمع‌آوری می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها