شناسه خبر : 29710 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایرنا: معاون دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت گفت: میزان شیوع اختلالات روانپزشکی در کشور 6 /23 درصد است. حدود 5 /12 میلیون نفر از جمعیت گروه سنی 15 تا 64 سال ایران از یکی از اختلالات روانپزشکی رنج می‌برند. شایع‌ترین اختلالات روانپزشکی در کشور افسردگی با شیوع 7 /12 درصد و اضطراب 6 /15 درصد است.

ایرنا: مدیر کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 11 نفر از کارکنان آموزش و پرورش این استان در پی حادثه آتش‌سوزی مرکز پیش‌دبستانی و ابتدایی غیردولتی اسوه حسنه ناحیه 2 زاهدان به تخلفات اداری معرفی شدند.

ایرنا: محسن هاشمی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران، گفت: بخشی از پژوهش‌های انجام‌شده کیفیت علمی کافی ندارند و از برخی قراردادهای پژوهشی نیز برای پولشویی و انتقال اعتبارات مالی استفاده می‌شود که بخش قابل توجهی از محتوا، کپی از منابع مختلف است.

مهر: علی‌اکبر باقرزاده، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، گفت: در گروه سنی ۱۵ سال و بالاتر در سال اول پیروزی انقلاب اسلامی نرخ باسوادی ۳۶ درصد و در سال ۹۵ این عدد به ۸۶ درصد رسید که نشانه رشد قابل توجهی است.

مهر: حسین رحیمی، رئیس پلیس پایتخت، از کشف ۱۲ تن و ۶۳۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر و دستگیری ۵۷۰ قاچاقچی در شهر تهران از ابتدای سال خبر داد.

ایلنا: پزشکی قانونی تهران اعلام کرد: ۶۸ نفر طی هشت ماه امسال براثر فوت ناشی از مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نسبت به مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش داشت.

ایلنا: حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: من این قول را به مردم می‌دهم که تا پایان امسال همه معتادان متجاهر را از سطح شهر تهران جمع‌آوری کنیم و سیکل بازپروری را کامل‌تر و درست‌تر کنیم.

فارس: 299 زن ایرانی با عنوان محکومیت‌های مالی در زندان‌های کشور هستند. آمار این دسته از محبوسان نسبت به فروردین سال جاری با رشد 25درصدی مواجه بوده است. از این تعداد در استان فارس 60 مددجوی بدهکار و در استان‌های گیلان و مازندران به ترتیب 30 و 25 محکوم مالی ناشی از جرائم غیرکلاهبرداری تحمل حبس می‌کنند.

ایلنا: مهدی رمضانی‌فر، شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۹، گفت: بالای ۲۰۰ خانوار در کوره‌های آجرپزی زندگی می‌کنند که هریک چند فرزند دارند. به این کوره‌ها نمی‌توان لوله‌های گاز کشید، چراکه اداره گاز ضوابط خاص خودش را دارد و برای لوله‌کشی گاز لازم است خانه‌ها دارای پایان کار شهرداری و تایید مهندس ناظر باشند اما این کوره‌ها برای حدود ۹۰ سال پیش است و نمی‌توانند به این ضوابط عمل کنند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها