شناسه خبر : 19194 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

تابستان ۶۰۰ میلیون‌دلاری سینمای آمریکا

فیلم «محافظان کهکشان» با فروش روز جمعه‌اش به اولین فیلمی بدل شد که امسال در آمریکای شمالی ۳۰۰ میلیون دلار به فروش رسانده است.

فیلم «محافظان کهکشان» با فروش روز جمعه‌اش به اولین فیلمی بدل شد که امسال در آمریکای شمالی 300 میلیون دلار به فروش رسانده است. این فیلم که محصول مشترک دیسنی و مارول است در مجموع موفق شده تاکنون 600 میلیون دلار در سراسر جهان بلیت بفروشد و علاوه بر این نام خودش را به عنوان پرفروش‌ترین فیلم تابستانی در آمریکای شمالی به ثبت برساند. در باکس آفیس جهانی هنوز «لبه انقراض» به کارگردانی مایکل بی از کمپانی پارامونت در راس فیلم‌های امسال قرار دارد و فروشی یک میلیارد و 77 میلیون‌دلاری را ثبت کرده است. تاکنون «محافظان کهکشان» فیلم شماره هشتم در میان 10 فیلم پرفروش جهانی امسال است.
در میان فیلم‌های پردرآمد دیگر، «محافظان کهکشان» تاکنون موفق شده از «مرد آهنی» با فروش 585 میلیون دلار جلو بزند، اما پشت سر «چگونه اژدهای خود را تربیت کنیم 2» با فروش 6/605 میلیون دلار قرار دارد.
در «محافظان کهکشان» ریس پرت، زویی سالاندا، دیو باتیستا، لی پیس و بردلی کوپر نقش‌آفرینی کرده‌اند. وین دیزل، دجیمون هونسو، جان رایلی، گلن کلوز و بنسیو دل تورو هم از دیگر بازیگران این فیلم هستند.
این فیلم با بودجه 170 میلیون‌دلاری ساخته ‌شده و موفقیت آن موجب شده تا مارول و دیسنی اعلام کنند قصد دارند ادامه‌ای از آن را برای 28 جولای 2017 راهی سینماها کنند. فیلم بعدی را هم جیمزان کارگردانی خواهد کرد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها