شناسه خبر : 174 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

انتقاد از بدحجابی روی موتورسیکلت
index:1|width:60|height:20|align:right در گزارشی به نحوه پوشش بانوان در خودروها و موتورسیکلت‌ها پرداخت و از آن انتقاد کرد. این روزنامه نوشت: «اخیراً برخی بنا را گذاشته‌اند بر تظاهر به فسق و در داخل ماشین یا پشت موتور وقتی روسری آنها می‌افتد حاضر نیستند مجدداً آن را بر سر بگذارند. در این خصوص برخی به عمد، برخی هم به سهو به این عمل مبادرت می‌ورزند که در نتیجه فرقی نمی‌کند. مستندی از این وضعیت تهیه شده که واقعاً تاسف‌آور است. در مورد لباس‌های خانم‌ها برخی تولیدی‌های پوشاک طرح‌هایی را به بازار داده‌اند که آن هم نوعی گریز و بی‌مهری به حکم الهی حجاب است. بدحجابی و بی‌حجابی همچنان به صورت یک معضل، سلامت اخلاقی و فرهنگی جامعه ما را تهدید می‌کند.»

افزایش ۳۳‌درصدی مرگ زنان معتاد
index:2|width:60|height:20|align:right نوشت: آخرین برآورد ستاد مبارزه با مواد مخدر از گردش مالی ۲۰ میلیارد‌تومانی مواد مخدر در چرخه خرده‌فروشی روزانه حکایت دارد. علیرضا جزینی؛ قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن اعلام این خبر تاکید کرد: «متاسفانه در پیشگیری از شیوع مواد مخدر در میان دانش‌آموزان توفیقی نداشته‌ایم چرا که باورهای غلط در مورد عدم اعتیادآوری حشیش و گل کار ما را سخت کرده است... از جمع دو هزار و ۷۴۷ معتادی که در سال ۹۳ فوت کرده‌اند و این آمار از رشد دودرصدی نسبت به سال قبل برخوردار بوده، دو هزار و ۴۶۸ معتاد مرد و ۲۷۹ معتاد زن به علت مصرف مواد مخدر فوت کرده‌اند که با وجود کاهش سه‌درصدی مرگ معتادان مرد، تعداد مرگ‌های زنان نسبت به سال ۹۲ از افزایش ۳۳‌درصدی برخوردار بوده است.»

واکنش وزیر بهداشت به بازار کلیه
index:3|width:60|height:20|align:right نوشت: وزیر بهداشت به افزایش قیمت کلیه به ۱۵میلیون تومان واکنش نشان داد و گفت در برابر خرید و فروش کلیه ناچار به سکوت هستیم. «ما اکنون بر سر دو‌راهی قرار داریم، اینکه مانع خرید و فروش کلیه شویم که در این میان عده‌ای از بین می‌روند و از طرف دیگر اهدای عضو را ترویج کنیم.» اشاره سیدحسن قاضی‌زاده‌هاشمی به ۲۵هزار بیماری است که در انتظار پیوند کلیه هستند. بیمارانی که خیلی از آنها نوبت‌شان نشده، جان‌شان را از دست می‌دهند. گزارش‌ها حکایت از افزوده شدن سالانه ۱۰ تا ۱۲درصد بر تعداد بیماران دیالیزی دارد، این در حالی است که هر روز ۷ تا ۱۰ بیمار دیالیزی نیازمند کلیه جانش را از دست می‌دهد. هفته پیش بود که انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی، تعرفه جدید اهدای کلیه را ۱۵ میلیون تومان اعلام کرد.»

«در حاشیه» تحقیر بینندگان بود، نه پزشکان!
index:4|width:60|height:20|align:right در یادداشتی نوشت: «مهران مدیری» مثل همیشه خواسته خودش را یک آدم جنتلمن نشان دهد که البته شخصیت ضد‌اجتماعی هم دارد. چیزی که من در این سریال دیدم طنز نبود، توهین به پزشکان را هم در این سریال ندیدم اما به نظر من این سریال بیشتر تحقیر بینندگان است که سعی کرده آنها را با شوخی‌هایی که بعضاً از آب درنیامده‌اند و همگی بر مبنای داد زدن و کلاه سر هم گذاشتن‌های تکراری شکل گرفته‌اند، پای تلویزیون نگه دارد. متاسفانه به علت قضاوت‌ها و پیش‌داوری‌هایی که درباره سریال انجام شد و حاشیه‌هایی که خود صدا و سیما و وزارت بهداشت با رفتارهایش ایجاد کرد، این بهانه را می‌توان به «مهران مدیری» داد تا بگوید به علت فشارها مجبور شدم سریال را به این شکل تغییر دهم.دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها