شناسه خبر : 23439 لینک کوتاه

بازار در انتظار کاهش قیمت

میلگرد در بازار ترکیه با ۵ دلار هر تن کاهش به ۶۱۶ تا ۶۳۵ دلار هر تن درب کارخانه رسید. میلگرد صادراتی تحویل جولای ترکیه با ۵ دلار رشد ۶۱۵ تا ۶۲۵ دلار هر تن فوب بود البته در ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار هر تن فوب نیز قیمت داده می‌شود.

 میلگرد در بازار ترکیه با ۵ دلار هر تن کاهش به ۶۱۶ تا ۶۳۵ دلار هر تن درب کارخانه رسید. میلگرد صادراتی تحویل جولای ترکیه با ۵ دلار رشد ۶۱۵ تا ۶۲۵ دلار هر تن فوب بود البته در ۶۳۰ تا ۶۳۵ دلار هر تن فوب نیز قیمت داده می‌شود. گفتنی است در یک‌ماه اخیر به دلیل افت تقاضای خرید محصولات فولادی طویل در اروپا، کارخانجات ترکیه از میزان تولید خود کاسته‌اند. در بازار صادراتی سی آی اس عرضه‌کننده‌ها به فکر افزایش ۲۰ دلاری قیمت میلگرد بودند  و میلگرد جولای ۶۲۰ دلار هر تن فوب فروخته شد. 

در بازار آمریکا قیمت رایج میلگرد ۶۵۵ تا ۶۶۵ دلار هر شورت تن درب کارخانه بود ولی در ۶۲۰ دلار هم قیمت داده شد. در کل با افت قیمت قراضه ماه جولای باید منتظر کاهش قیمت میلگرد نیز بود. در شمال اروپا قیمت میلگرد ۵ تا ۱۰ یورو در هر تن طی دو هفته اخیر کاهش یافته چرا که قیمت قراضه نزولی بود و تقاضا پایین. در آلمان قیمت ۵۱۰ تا ۵۱۲ یورو هر تن درب کارخانه بود. احتمال می‌رود قیمت به ۵۰۰ یورو هم برسد. در جنوب اروپا قیمت میلگرد تا ۱۵ یورو افت داشته و به ۵۲۵ یورو هر تن رسید در حالی که ماه قبل کارخانه ها به دنبال ۵۴۰ یورو در هر تن بودند. انتظار می‌رود قیمت دو هفته آینده ۱۰ یورو دیگر کاهش یابد و قیمت قراضه خرد شده  اسپانیا را به ۲۷۵ یورو برساند. قیمت پیشنهادی میلگرد ترکیه به عربستان ۶۴۰ تا ۶۵۰ دلار هر تن سی اف آر بود. تقاضای عربستان خوب است ولی نوسانات بازارهای جهانی مانع از افزایش تمایل به واردات شده است. میلگرد دریای سیاه ۶۲۰ دلار هر تن سی اف آر لبنان شنیده شد و محصول ترکیه ۶۳۰ دلار هر تن سی اف آر بود. در حالی که محصول ایتالیا ۶۱۰ دلار هر تن فوب شنیده شد و با توجه به کرایه حمل قدرت رقابت بیشتری داشت.  در چین میلگرد در بازار نقدی تا ۳ دلار افت داشته و به ۶۴۸ تا ۶۵۰ دلار هر تن با ۱۷ درصد مالیات بر ارزش افزوده رسید. در بازار فیوچرز آخرین قیمت پس از نوسان ۶۴۰ دلار در هر تن شنیده شد در حالی که هفته قبل ۶۴۳ دلار در هر تن بود.     منبع: irsteel

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها