شناسه خبر : 9550 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

مقام معظم رهبری: حقوق نجومی کم داریم اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است

استثنای بد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه در دیدار رمضانی رئیس‌جمهور و اعضای هیات دولت به تبیین چند حکمت از نهج‌البلاغه پرداختند.
ایشان با اشاره به کلامی از حضرت امیرالمومنین(ع) در خصوص نحوه عملکرد در شرایط فتنه گفتند: حضرت علی(ع) توصیه می‌کنند که در شرایط فتنه که تشخیص حق و باطل برای مردم بسیار مشکل می‌شود، باید به گونه‌ای عمل کرد که هیچ بهره‌ای به نفع فتنه ایجاد نشود. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در شرایط فتنه همچون قضایای سال ۸۸، نباید سخن، سکوت، اقدام و حتی نوع نگرش، موجب تقویت فتنه شود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: البته ممکن است برخی افراد به دلیل گرایش‌های خاص خود، تمایلی به حضور صریح در مقابل فتنه نداشته باشند اما نباید از او هم به نفع فتنه بهره‌برداری شود.
ایشان با اشاره به یکی دیگر از حکمت‌های حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه، به موضوع نگاه طعمه‌ای به مسوولیت برای رسیدن به ثروت و امتیازهای خاص پرداختند و گفتند: چنین نگاهی به مسوولیت که در واقع یک امانت است، موجب کوچک و حقیر شدن انسان خواهد شد. رهبر انقلاب اسلامی در همین خصوص به موضوع اخیر حقوق‌های کلان اشاره و تاکید کردند: موضوع حقوق‌های نجومی، در واقع هجوم به ارزش‌هاست اما همه بدانند که این موضوع از استثناهاست و اکثر مدیران دستگاه‌ها، انسان‌های پاکدست هستند، اما همین تعداد کم نیز خیلی بد است و باید حتماً با آن برخورد شود. ایشان با اشاره به دستور رئیس‌جمهور به معاون اول برای پیگیری موضوع خاطرنشان کردند: این موضوع نباید شامل مرور زمان شود بلکه باید حتماً به صورت جدی پیگیری و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده شود. رهبر انقلاب اسلامی گفتند: بر اساس اطلاعاتی که به من رسیده است، میزان دریافتی مدیران در بیشتر دستگاه‌ها، در حد معقول است و دریافتی‌های کلان، مربوط به تعداد اندکی از مدیران است که باید با همین موارد اندک هم برخورد قاطعانه انجام شود.

دیدگاه تان را بنویسید