شناسه خبر : 7350 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده های روزنامه ها - ایران

این بی‌مهری‌ها تازگی ندارد
نوشت: محمد محمدی‌گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری که به نمایندگی از ایشان در کنگره بزرگداشت «پدر حضرت امام خمینی» حضور یافته بود در حاشیه این حضور در گفت‌وگویی و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه گاهی نسبت به بیت امام مخصوصاً حاج حسن آقای خمینی بی‌مهری و کم‌لطفی می‌شود، توصیه شما در این باره چیست، گفت: چنین چیزهایی در اسلام سابقه دارد. این بی‌مهری‌ها و این چیزها تازگی ندارد. بزرگان و ائمه ما چقدر از این بی‌مهری‌ها داشتند. وی در این باره که مقام معظم رهبری وقتی این صحنه‌ها و این اهانت‌ها را می‌بینند چه عکس‌العملی و چه نظری دارند، نیز پاسخ داد: نظر حضرت آقا، در همان عکس‌العملی که دو سال پیش اتفاق افتاد، که «حاج حسن آقا» را بغل کرد و بوسید، کاملاً روشن است.

دلواپس در برزیل
index:2|width:45|height:20|align:right نوشت: مدیرکل تشریفات مجلس از وزارت خارجه درخواست کرده است تا برای حمید رسایی، عضو فراکسیون پایداری در مجلس گذرنامه سیاسی صادر کند. دلیل این درخواست از سوی محمد پورمختار، رئیس کمیسیون اصل 90 قانون اساسی، بررسی وضعیت فساد در فوتبال اعلام شده است. به گفته رئیس کمیسیون اصل 90، رسایی به ریاست کمیته مبارزه با مفاسد و همچنین مسوول پرونده فساد در فوتبال، از سوی کمیسیون اصل ۹۰ و مجلس به سفر برزیل فرستاده می‌شود. وی همچنین گفته، قرار است حمید رسایی با سفر به برزیل از نزدیک بر مباحث مرتبط با فوتبال ایران در جام جهانی نظارت کند. محمدرضا تابش نماینده اردکان در انتقاد به این موضوع گفت: شاید رسایی به‌عنوان خبرنگار 9 دی می‌خواهد به جام جهانی برزیل برود!

ریزش‌های انقلاب فقط مجاهدین خلق و فرقان بودند
index:3|width:50|height:17|align:right گفت‌وگویی با علی مطهری نماینده اصولگرای مجلس انجام داده است. در بخشی از این گفت‌وگو آمده است: «...آن هشت نماینده‌ای که در دهه 60 درباره ماجرای مک فارلین از وزیر خارجه توضیح خواستند، به نظر من کار قابل تقدیری کردند، منتها امام خمینی به دلیل شرایط جنگی کار آنها را تقبیح کردند و‌الا در شرایط عادی کار آنها انجام وظیفه نمایندگی بود. تسخیر سفارت آمریکا یک امر غیرمنتظره بود که به نظر من برای چند روز مفید بود اما طولانی شدن آن به ضرر انقلاب تمام شد. انقلاب اسلامی ما هیچ ریزشی غیر از سازمان مجاهدین خلق و گروه‌های کمونیستی و گروه‌هایی مثل فرقان نداشته است. فقط افراد و گروه‌هایی که اقدام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی انجام داده‌اند ریزش انقلاب محسوب می‌شوند.»

در ملک خداوند گناه نکنیم
نوشت: سید‌محمدعلی علوی‌گرگانی یکی از مراجع تقلید با اشاره به باد و توفان شدید پایتخت اظهار کرد: «باد و توفان به مزارع خسارت زده و موجب وحشت مردم به‌ویژه در تهران شده بود که به همین دلیل این روز، روز مهمی محسوب می‌شود؛ از این لحاظ که هشداری برای همه افراد بود که صاحب اصلی این کشور خداوند است و نباید در ملک خداوند گناه کنیم و صبر خداوند تاکنون نشان از رحمانیت اوست... نباید محیط را آلوده کرد و منظور از این موضوع فقط محیط زیست نیست بلکه محیط روحی و روانی جامعه هم باید پاک باشد تا جامعه رو به کمال و قرب خداوند حرکت کند. جمهوری اسلامی ایران تنها کشور مستقل در جهان است که رهبری هدایت آن را بر عهده دارد همین استقلال و آزادی بزرگ‌ترین نعمت است.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها