شناسه خبر : 1858 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

تجدید عهد با رهبر کبیر

مراسم بیست و پنجمین سالگرد درگذشت رهبر کبیر جمهوری اسلامی با سخنرانی مقام معظم رهبری و حضور جمع کثیری از دوستداران امام خمینی در آرامگاه ایشان برگزار شد. در این مراسم حسن روحانی رئیس‌جمهور، اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی لاریجانی رئیس مجلس، صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه، محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و بسیاری دیگر از سران کشوری و لشگری حضور داشتند.

مراسم بیست و پنجمین سالگرد درگذشت رهبر کبیر جمهوری اسلامی با سخنرانی مقام معظم رهبری و حضور جمع کثیری از دوستداران امام خمینی در آرامگاه ایشان برگزار شد. در این مراسم حسن روحانی رئیس‌جمهور، اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، علی لاریجانی رئیس مجلس، صادق آملی‌لاریجانی رئیس قوه قضائیه، محمدرضا مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری و بسیاری دیگر از سران کشوری و لشگری حضور داشتند. پیش از سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای، سید‌حسن خمینی فرزند یادگار امام نطق کوتاهی داشت. او در این سخنرانی تاکید کرد: «...‌امروز خوشحالیم که پس از گذشت 25 سال از رحلت امام، خدمت ایشان عرض کنیم که راه،‌ یاد و نام شما را در جمهوری اسلامی ایران ادامه می‌دهیم. امروز باید یاد امام را بیش از هر زمان دیگری گرامی بداریم.» سیدحسن خمینی در بخش دیگری از اظهارات خود ضرورت محرومیت‌زدایی را یکی از اهداف بلند امام در انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: «یکی از ویژگی‌های بزرگ امام و انقلاب که متناسب با نامگذاری امسال است، رفع محرومیت از جمهوری اسلامی در گام اول، رفع محرومیت از میان مسلمان در گام دوم و رفع محرومیت از اقصی نقاط جهان در گام سوم بوده است که در آغازین روزهای انقلاب، با تعبیر «مستضعفین» مورد توجه قرار می‌گرفت.» یادگار امام با بیان اینکه «بعدها این مساله با تعبیر «جنگ فقر و غنا» مورد توجه امام قرار گرفت و این عبارت به یک کلیدواژه مهم در بیانات ایشان تبدیل شد»‌، تصریح کرد: جنگ فقر و غنا به معنای جنگ فقیر و غنی نیست بلکه به معنای جنگ با سیستمی است که موجب پیدایش فقیر در جامعه می‌شود و دوقطبی فقیر و غنی به وجود می‌آورد... در نگاه امام، فقر محترم نیست بلکه فقیر محترم است؛ استضعاف محروم است ولی مستضعفین به‌عنوان وارثین زمین، محترم و محبوب هستند. نگاه و حرکت ما باید به‌گونه‌ای باشد که جامعه در نهایت با محرومیت مواجه نشود.» سیدحسن خمینی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: «رمز پیروزی، وحدت، اتحاد،‌ همدلی و دوری از کینه‌هاست و سینه‌ها را باید واقعاً از کینه‌ها بشوییم تا محرومیت را در جامعه ریشه‌کن کنیم. امام تاکید می‌کردند که علت ایجاد انقلاب، علت حفظ و ادامه آن هم هست و این دو علت چیزی نیست جز اتکا به خدا و وحدت کلمه و این وحدت کلمه همان «همه با هم» است.»
آیت‌الله خامنه‌ای نیز در نطق خود در این مراسم نقشه راه آتی کشور را ترسیم کردند. اهم مطالب این سخنرانی را در صفحه بعد مطالعه خواهید کرد.

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها