شناسه خبر : 17425 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه ها

رفع حصر آیت‌الله منتظری کار روحانی بود
index:1|width:60|height:32|align:right نوشت: سعید حجاریان تاکید کرد: «...‌در حال حاضر بدیلی برای دولت روحانی وجود ندارد. باید شخصیت‌هایی که در بین مردم اعتبار دارند، مثل هاشمی‌رفسنجانی، سیدمحمد خاتمی، ناطق‌نوری و همچنین روزنامه‌نگاران برای مردم توضیح دهند که مشکلات کشور در مدت کوتاهی حل نمی‌شود... روحانی در زمینه [رفع حصر] تجربه دارند و امتحان پس داده‌اند، به‌طوری که رفع حصر آیت‌الله منتظری نیز کار آقای روحانی بود. بنابراین من امیدوارم با مدیریت ایشان، حصر موسوی و کروبی و نیز حبس‌ها به پایان برسد. البته من شنیده‌ام در این زمینه دولت‌ تلاش‌هایی را هم انجام می‌دهد.» او همچنین درباره انتخابات آتی مجلس تاکید کرد: «معتقدم باید مجلس دهم شبیه مجلس پنجم شود یعنی اقلیت تاثیرگذاری از اصلاح‌طلبان وارد مجلس شوند.»

ایران و آمریکا از هم بگذرند
index:2|width:60|height:32|align:right نوشت: آیت‌الله صانعی در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه نیویورک تایمز خواهان پایان اختلافات آمریکا و ایران شد. او تاکید کرد: «من امیدوارم که رهبران دنیا همان‌گونه که در مراسم تشییع آقای ماندلا حاضر شدند و این‌گونه به او احترام گذاشتند به کار او نیز احترام بگذارند، یکی از کارهای ارزنده او این بود که وقتی آزاد شد از همه آنهایی که در حق او ظلم کرده بودند، گذشت اما به شرط آنکه به مردم بگویند چه ظلم‌هایی در حق او و مردمش کرده‌اند. امروز هم معتقدم دولتمردان ایران و آمریکا و سایرین با هم مطابق آنچه گفتم از هم بگذرند و دوستانه زندگی کنند... نظر آنها که سیاست را خوب می‌فهمند، این است و الزامی نیز به نظر می‌رسد که باید اجرایی شود. دشمنی خوب نیست و نتیجه‌ای ندارد...»

تعلیم الفبای دیپلماسی به ظریف
index:3|width:60|height:32|align:right در سرمقاله خود به قلم حسین شریعتمداری نوشت: «...وزارت خارجه نگران است مبادا متن مذاکره کری و ظریف به گوش جاسوسان حریف برسد! این احتمال از پایه و اساس باطل است چرا که بلندپایه‌ترین مقام حریف یعنی وزیر خارجه آمریکا از محتوای مذاکره باخبر است زیرا خود او طرف مذاکره تلفنی بوده است!.. بدون شک اسرائیل نیز از این مذاکره آگاهی خواهد داشت... تاسف‌آور است که جناب آقای ظریف وزیر خارجه محترم کشورمان، از این نکته بدیهی که ابتدایی‌ترین الفبای دیپلماسی است بی‌خبر باشند!... اگر موضوع مذاکره تلفنی آقای ظریف با جان کری، در محدوده چالش هسته‌ای بوده است که مطابق آنچه گذشت نمی‌تواند از نگاه دشمن پنهان بماند و اگر مسائل دیگری غیر از چالش هسته‌ای در میان بوده که آقای ظریف چنین اجازه‌ای نداشته است.»

گزارش صدروزه من به روحانی
index:4|width:60|height:32|align:right در یادداشتی به قلم شهرام شکیبا نوشت: «و اما گزارش صدروزه من به رئیس‌جمهور: ...
100روز است که قاضی مرتضوی روزی دو هزار تومان پس‌انداز می‌کند برای پرداخت جریمه 200 هزار تومانی‌اش... 100 روز است که صبح‌ها با هراس از خواب می‌پرم چون بابت خواب‌هایی که دیده‌ام، فکر می‌کنم خاتمی رئیس‌جمهور است. ظهرها که گرسنگی فشار می‌آورد غش‌غش می‌خندم چون فکر می‌کنم احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور است. شب‌ها میخ می‌نشینم جلوی تلویزیون و اخبار تاکید می‌کند که شما رئیس‌جمهوری... 100 روز است که اصلاح‌طلبان فکر می‌کنند کاملاً دوم خرداد شده است. اصولگرایان فکر می‌کنند تا حدودی سوم تیر شده است. در حالی که 100 روز است که هر روز، روز دیگری است و صوفی ابن‌الوقت باشد ای رفیق... 100 روز است که بوی مواد شوینده همه مملکت را برداشته.»

دراین پرونده بخوانید ...

دیدگاه تان را بنویسید

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها