شناسه خبر : 32298 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

دو ابزار حیاتی که هر نرم افزار حسابداری فروشگاه باید داشته باشد

تا چند دهه برای مدیریت مسائل مالی یک کسب و کار نیازی به محاسبات پیچیده وجود نداشت. کسب و کارها در آن زمان در اکثر موارد شامل مغازه و کارگاه های تولیدی بسیار کوچکی بودند که نیازی به مدیریت امور مالی نداشتند. در آن دوران موجودی انبار به راحتی قابل محاسبه بود، برای پرداخت مالیات نیازی به طی کردن امور قانونی وجود نداشت.

اما حالا بعد از گذشت سال ها و با توجه به پیشرفت های رخ داده در علم و اقتصاد، وجود مقررات مالیاتی و نهادینه شدن دانش حسابداری در کسب و کارهای مختلف نیاز به نرم افزارهای حسابداری بیشتر از همیشه احساس می شود. حالا حتی مغازه ها و کسب و کارهای کوچک هم به استفاده از نرم افزارهای حسابداری روی آورده اند.

اکنون حساب و کتاب به روش سنتی و تهیه گزارش های مالی با استفاده از ماشین حساب دیگر راه حل منطقی و درستی به نظر نمی رسد. اما چه چیزی باعث می شود استفاده از نرم افزارهای حسابداری برای فروشگاه همچون نرم افزار دشت همکاران سیستم منطقی ترین راه حل برای صاحبین کسب و کارها و فروشگاه های کوچک باشد؟

دشت همکاران1

دلایل اهمیت نرم افزارهای حسابداری برای کسب و کارهای کوچک

1. کارآمدی و محاسبات و میزان خطای کمتر: با استفاده از نرم افزارهای حسابداری مدیریت امور مالی و حسابداری کسب و کارهای کوچک کارآمد تر خواهد شد. از طرفی به دلیل اینکه محاسبات توسط کامپیوتر انجام می شود میزان خطا کاهش پیدا می کند و کاهش خطا هزینه های اضافی را از بین می برد.

2. تهیه گزارشات به آسان ترین شکل ممکن: با استفاده از نرم افزارهای حسابداری حتی کاسب یک مغازه کوچک هم می تواند صورت سود و زیان تهیه کند. این صورت های صود و زیان در زمان های روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه قابل صدور هستند و دقت بسیار بالایی دارند. نتایج به همراه نمودار ارائه می شود.

3. مصرف بهینه زمان: این روزها همه درباره این صحبت می کنند که ای کاش به جای 24 ساعت 36 ساعت در روز زمان داشتند. با استفاده از نرم افزارهای حسابداری دیگر نیازی به جمع آوری اطلاعات و انجام محاسبات به صورت دستی وجود ندارد. در مجموع به دلیل هوشمندی انجام محاسبات در این سیستم ها تا حد زیادی در زمان صرفه جویی می شود.

4. محاسبه سریع و دقیق مالیات: برای انجام امور مالیاتی نیازی به انجام کارهای سخت و پیچیده نخواهید داشت. با استفاده از نرم افزارهای حسابداری می توانید مالیات را دقیق تر و ساده تر از همیشه و مطابق با قوانین مالیاتی محاسبه کنید.

دشت همکاران2

نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی و شرکتی چه تفاوتی با هم دارند؟

سوالاتی وجود دارند که صاحبین کسب و کارهای کوچک احتمالا با آن رو به رو می شوند. سوال هایی مثل اینکه نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی و شرکتی چه تفاوتی دارند یا سوالات دیگری مثل اینکه آیا می توان از این نرم افزارها به جای هم استفاده کرد؟

تفاوت این نرم افزارها علاوه بر تفاوت در طراحی و رابط کاربری و بسیاری از موارد دیگر عمدتا در زمینه امکانات است. مهمترین امکاناتی که نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی از آن ها برخوردارند و هر نرم افزار حسابداری فروشگاهی باید از آن ها برخوردار باشد سیستم انبارداری و سیستم صندوق فروشگاهی است.

سیستم انبار داری چیست؟

سیستم انبار داری چیست؟ سیستم انبارداری یکی از مهمترین امکانات یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی است که با اهداف مختلف و مهمی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع اهمیت این سیستم به این دلیل است که دسترسی همیشگی به اطلاعات به روز از کالاها و موجودی انبار در موفقیت یک کسب و کار کوچک تاثیر زیادی دارد. با استفاده از سیستم انبارداری امکان قیمت گذاری موجودی کالای موجود در انبار در هر زمان امکان پذیر است.

امکان انبارگردانی آسان، امکان مشخص کردن نقطه سفارش، کنترل موجودی و کالای قابل فروش، محاسبه مالیات، امکان دریافت پیام برای سررسید نقطه سفارش کالا و بسیاری از امکانات دیگر از مواردی هستند که اهمیت سیستم انبارداری را در یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی نشان می دهند.

صندوق فروشگاهی چیست؟

صندوق فروشگاهی از امکانات حیاتی و مورد نیاز در یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی استاندارد است. در واقع یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی بدون صندوق فروشگاهی معنا ندارد. با استفاده از صندوق فروشگاهی صاحبین یک کسب وکار از درآمد و هزینه های کسب و کار خود مطلع می شوند و همین مسئله تاثیر به سزایی در مدیریت بهتر فروشگاه دارد.

دشت همکاران3

سیستم صندوق فروشگاهی برای ثبت مبادلات فروشگاه مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم معمولا سیستم فروشگاهی در نرم افزارهای حسابداری طراحی آسان و روانی دارد تا مانند یک نرم افزار فروشگاهی تمام عیار عمل کند. در نرم افزار حسابداری فروشگاهی دشت همکاران سیستم نیز، سیستم فروشگاهی به راحتی بر روی کامپیوتر شخصی نصب می شود و با ارتباط موثر با دیگر دستگاه های مورد نیاز در فروشگاه به مدیریت بهتر امور مبادلات کمک زیادی می کند.

نتیجه گیری

این دو سیستم از حیاتی ترین امکاناتی بودند که در سیستم های حسابداری فروشگاه ها باید وجود داشته باشند، اما این مسئله به این معنی نیست که یک نرم افزار حسابداری فروشگاهی تنها با همین امکانات کامل محسوب می شود. در واقع نرم افزارهای حسابداری فروشگاهی استاندارد امکانات کاملی برای مدیریت یک فروشگاه در دسترس قرار می دهند. برای آگاهی از امکانات کامل نرم افزار حسابداری فروشگاهی دشت همکاران سیستم پیشنهاد می کنیم به وبسایت این مجموعه به آدرس www.sepidarsystem.com مراجعه کنید.