شناسه خبر : 8755 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها

افرادی که چشم دیدن ولایت فقیه را ندارند فعال شده‌اند
نوشت: احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در دیدار اعضای «مرکز موضوع‌شناسی احکام فقهی» گفت: «راهکارهای فقهی باید به طور کاربردی و ملموس در زندگی مردم دیده شود و پاسخگوی مسائل و مشکلات آنان باشد... باید با حساسیت از مسائل مربوط به انتخابات و کیفیت فعالیت افراد در آن مطلع باشید. الان افرادی در این انتخابات فعال شده‌اند که مسوولیت‌های بالایی هم دارند، اما اساساً چشم دیدن ولایت فقیه را ندارند و همه هَمِّ‌شان افزایش قدرت خودشان و کاهش اقتدار ولایت است. البته تا الان خدا لطف کرده و مانع تحقق اهداف آنان شده است ...از کارشناسان مطمئن بخواهید جریان‌ها و اوضاع سیاسی را برای شما تشریح کنند. از استاد تا دانشجو و عموم مردم باید با مسائل سیاسی روز آشنا باشند...»

برخی اعتمادشان را به خدا از دست داده‌اند
نوشت: محمدتقی مصباح‌یزدی در جمع انجمن فارغ‌التحصیلان موسسه آموزشی و پژوهشی امام‌خمینی (ره) گفت: باید ضعف‌ها را شناخت و برای رفع آنها برنامه‌ریزی کرد؛ به‌عنوان نمونه رهبر معظم ‌انقلاب بارها و بارها در موارد مختلف به‌ویژه درباره مساله فرهنگی هشدار داده‌اند، اما آن‌گونه که باید، از سوی مسوولان جدی گرفته نشده است... برخی افراد، وقتی تکنولوژی و مظاهر پیشرفت در آمریکا را می‌بینند، اعتماد خود را به خدا از دست داده و خود را نیازمند رابطه با آمریکا می‌بینند... آیا ضعف امروز ما نسبت به آمریکا، بیش از ضعف مسلمانان در شعب ابی‌طالب است؟... هرکسی قیمتی دارد، برخی افراد با یک وعده ناهار، رایشان را می‌فروشند، برخی نیز با چند میلیارد. بنابراین باید سعی کنیم با تقویت علم و ایمان خود و دیگران، قیمت خودمان را بالا ببریم....

زنجانی گفت آدم چند وزارتخانه‌ام
گفت‌وگویی با امیرعباس سلطانی از نمایندگان مجلس انجام داده است. در بخشی از این مصاحبه آمده است: «...در دوران جنگ یکی دو بار تا سردخانه رفته‌ام. در پیگیری این پرونده نیز هیچ ترسی از کسی ندارم. مدتی است نمایندگان را در جریان روند پیگیری پرونده قرار نمی‌دهند و گنجینه ارزشمند فایل‌های صوتی ضبط‌شده زنجانی در آرشیو کمیسیون انرژی مجلس خاک می‌خورد... زنجانی در آن جلسه‌ها -کمیسیون انرژی مجلس- می‌گفت من آدم چند وزارتخانه بودم و گناهی نداشتم... اسامی وزارتخانه‌ها هم فعلاً بماند برای بعد... آنچه زنجانی در این گفت‌وگوها می‌گفت، مشتی تناقض‌گویی محض بود... سخن نماینده بانک‌ها نیز هیچ‌وقت شفاف نبود... حتی یادم هست زنجانی می‌گفت که دو سه هزار میلیارد تومان از شرکت نفت طلبکار است.»

علت عزل صادق خلخالی
گفت‌وگویی با علی رازینی نخستین رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح انجام داده است. در بخشی از این گفت‌وگو آمده است: «... امام به دلیل شجاعت و قاطعیتی که در آقای خلخالی بود در سال 13۵۸ به ایشان حکم دادند و بعد از اینکه مشاهده کردند دقت کافی در روند رسیدگی نیست، مسوولیت را از ایشان گرفتند. صادق خلخالی پس از برکناری توسط امام در سال 13۶۰ هیچ مسوولیت قضایی نداشت... به خاطر شرایط خاصی که در آن زمان حاکم بود. برخی گرایش‌ها مانند مرحوم منتظری باعث آزادی منافقین از زندان قبل از سال 1367 شده بودند، دستگاه قضایی نظرش این نبود که اینها موجودات باارزش هستند و باید حفظ شوند، لذا آنها را اعدام کرد. چون جرمشان سنگین بود و علاوه بر جرم‌های گذشته به ایران حمله کرده بودند.»

دیدگاه تان را بنویسید