شناسه خبر : 31408 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (بین‌الملل)

پنتاگون همچنان بدون رئیس؛ اسپنسر استعفا می‌دهد

ایلنا نوشت: گزینه مورد نظر ترامپ برای تصدی وزارت دفاع از این سمت استعفا خواهد داد. پنتاگون تایید کرد که گزینه مورد نظر رئیس‌جمهوری آمریکا برای تصدی پست ریاست وزارت دفاع پس از آنکه کاخ سفید به‌طور رسمی نامزدی او را به سنا تقدیم کرد باید از این سمت استعفا دهد. «ریچارد اسپنسر»، سرپرست موقت وزارت دفاع آمریکا، سومین نفری است که پس از استعفای «جیمز ماتیس»، وزیر دفاع پیشین ایالات متحده، این سمت را بر عهده داشته است. «اریک چونینگ»، رئیس کارکنان پنتاگون، گفت: «اسپنسر دیگر سرپرستی موقت وزارت دفاع را بر عهده نخواهد داشت و تنها ریاست ارتش را بر عهده می‌گیرد.» وی درباره اینکه اسپنسر چه زمانی ریاست ارتش را بر عهده می‌گیرد، گفت: این قضیه «در حوزه» کاخ سفید است.

گلایه‌های اردوغان از باباجان

تسنیم نوشت: رئیس‌جمهور ترکیه جزئیات دیدارش با علی باباجان را با خبرنگاران در میان گذاشت. اردوغان گفت: ایشان به دیدار من آمد. از او پرسیدم: علی بیگ! می‌خواهید حزب تاسیس کنید؟ گفت: نه، اما اقدامات اولیه انجام شده است. به ایشان گفتم: من پست مشاور رهبری حزب را به شما پیشنهاد کردم، رد کردید. همین حالا هم اگر در کابینه می‌توانید یاری‌گر ما شوید از نظراتتان استفاده می‌کنیم. اما رد کرد. رئیس‌جمهور ازبکستان از من خواست فردی را به او معرفی کنم که یاری‌گر شود. علی بیگ را پیشنهاد کردم اما او نپذیرفت. به او گفتم: شما دوست ما در مسیر مبارزه هستید. حالا راه ما جدا از هم است اما حق ندارید این امت را تکه‌تکه کنید.

جنگ تجاری ترامپ، این‌بار با هند

ایسنا نوشت: رئیس‌جمهوری آمریکا از اعمال تعرفه برای کالاهای آمریکایی از سوی هند انتقاد کرد. دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه‌های اخیر جنگی تجاری با چین به راه انداخت و بارها از اعمال تعرفه روی کالاهای آمریکایی توسط پکن انتقاد کرد. رئیس‌جمهوری آمریکا این‌بار دهلی‌نو را به دلیلی مشابه مورد انتقاد قرار داده است. ترامپ در توئیتی نوشته است، هند مدت‌هاست که روی محصولات آمریکایی تعرفه اعمال می‌کند. او در ادامه، اعمال تعرفه روی کالاهای آمریکایی از سوی هند را امری دانسته که «دیگر قابل قبول نیست». به نظر می‌رسد این توئیت ترامپ تهدیدی جدی برای روابط تجاری میان هند و آمریکا باشد و این روابط را در آستانه یک «جنگ تجاری» قرار دهد.

اولین دموکرات از دور رقابت‌ها خارج شد

دنیای اقتصاد نوشت: لیزا لرر، هشتم ژوئیه با لحنی طنز در نیویورک‌تایمز نوشت: «سلام. به برنامه با سیاست خوش آمدید. این برنامه راهنمای شما در سیاست ملی است. من لیزا لرر، میزبان شما هستم. بالاخره یک نفر از خودرو دلقک‌ها بیرون پرید. درست سه ماه پس از اینکه اعلام کرد که قصد حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۲۰ را دارد؛ اما اریک اسوال‌ول، نماینده مجلس نمایندگان آمریکا از کالیفرنیا، تبدیل به نخستین فردی شد که به‌طور جدی کارزار انتخاباتی خود را تعطیل کرد.» اسوال‌ول در این زمینه گفت: «پس از مناظره در نظرسنجی‌ها رشد نداشتم. ما قصد نداشتیم فقط برای تفریح در اینجا حضور داشته باشیم. قصد رشد داشتیم حالا که این‌گونه نشد، خودمان بیرون می‌رویم.»

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها