شناسه خبر : 34103 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

کارفرمایان فشار زندگی را از دوش کارگران بردارند

ایسنا نوشت: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در ابتدای نیمه دوم سال، افزایش بیشتری در حقوق کارگران داده شود. حقوق کارگران را افزایش دهید. دولت و کارفرمایان در شرایط بحران دامن‌گیر کرونا و وضعیت دشوار معیشتی، نه‌تنها به خاطر موازین دینی و انسانی بلکه با توجه به لزوم پایدارسازی منافع اقتصادی واحدهای اقتصادی فشار زندگی را از دوش کارگران بردارند. بین توانمندسازی اقتصاد ملی و توسعه تولید ایرانی با رضایتمندی کارگران و حفظ نشاط آنان در خانه و محیط کار با توجه به افزایش قیمت کالاها به‌تبع افزایش قیمت بنزین و بالا رفتن نرخ تورم رابطه دقیقی وجود دارد. بنابراین در یک تصمیم دیگر در ابتدای نیمه دوم سال افزایش بیشتری در حقوق کارگران داده شود.

حتی یک دلار هم گم نشده است

ایرنا به نقل از علی ربیعی سخنگوی دولت نوشت: از جمله مواردی که در گزارش تفریغ بودجه ۹۷ به صورت کلی پرداخت شده موضوع ارز است. همه مطلع هستند بخش‌هایی که ارز دریافت کرده‌اند، اما وارداتی نداشته‌اند تحت کنترل هستند. ما در حال حاضر 5 /1 میلیارد دلار پرونده رسیدگی به این موضوع داریم. بخشی از این رسیدگی‌ها به قوه قضائیه ارسال شده است که شاید حدود ۷۰ یا ۸۰ میلیون دلار شود. ضمن احترام به گزارش دیوان محاسبات در مورد تفریغ بودجه، به ملت ایران اطمینان می‌دهم چیزی نیست که ما بگوییم حتی یک دلار از این مبلغ چیز ناپیدایی است یا گم شده است و همه اینها به‌طور مشخص محاسبه خواهد شد.

ایران در امور داخلی عراق دخالت نمی‌کند

خانه ملت به نقل از غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس، نوشت: ایران قصد دخالت در امور داخلی عراق را ندارد اما مردم عراق اجازه فتنه‌ای جدید به آمریکایی‌ها را ندهند. عراق سال‌های سختی را پشت سر گذاشت، صدام این کشور را وارد جنگ با ایران و جنگ خلیج فارس کرد و به عراق خسارت‌های زیادی زد و مردم بسیاری را به کشتن داد. پس از سرنگونی صدام، تسلط آمریکا چالشی جدید برای مردم عراق ایجاد کرد، در این بین ایران کمک‌های بسیاری به عراق کرد. در موضوع داعش حضور مستشاری ایران باعث شد این گروهک تروریستی از خاک عراق بیرون بروند. اگر ایران نبود قطعاً داعش به بغداد رسیده بود.

پاسخ پاپ فرانسیس به نامه محقق‌داماد درباره تحریم‌ها

خبرگزاری مهر نوشت: مصطفی محقق‌داماد رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم در نامه‌ای به پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان از او خواست برای رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران در شرایط شیوع ویروس کرونا اقدام کنند. پاپ فرانسیس طی نامه‌ای که به امضای پیترو کاردینال پارولین نخست‌وزیر واتیکان رسیده و از طریق سفارت برای وزارت امور خارجه ایران ارسال شده است، در پاسخ به نامه آیت‌الله محقق‌داماد، ضمن اعلام مراتب همدردی به مردم ایران و جهان تاکید کرده که این مصیبت مبین آن است که بنی‌آدم اعضای خانواده بشریت هستند. دفتر پاپ فرانسیس با نماینده دائمی آمریکا در سازمان ملل تماس گرفته‌اند، مراتب نگرانی مقامات ایران را اعلام کردند و خواستار توجه به این موضوع شدند.

دراین پرونده بخوانید ...