شناسه خبر : 32808 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

مردم گرانی و بیکاری را به خاطر نظام تحمل می‌کنند

ایسنا به نقل از احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی، نوشت: عده زیادی از مردم کشور از گرانی و بیکاری رنج می‌برند، اما اینها را به خاطر انقلاب، نظام و رهبری معظم انقلاب تحمل می‌کنند. در خصوص بنزین تصمیمی گرفته شد که مردم حقیقتاً بسیار صبورانه با این تصمیم برخورد کردند، ما حساب عده‌ای اغتشاشگر و فریب‌خورده را به حساب ملت بزرگ ایران نمی‌گذاریم. مسوولان بر شماست که نگذارید این تصمیم شرایط دشواری را بر مردم تحمیل کند، با نظارت قوی و برخورد قدرتمند اجازه ندهید به بهانه گران شدن یک کالا، صدها کالای دیگر گران شود، نگذارید به بهانه گران شدن بنزین افراد سوءاستفاده‌چی برای منافع پست و زودگذر دنیایی خود هر تخلفی را مرتکب شوند.

تعدادی از اتباع بیگانه در میان کشته‌شدگان بودند

ایلنا نوشت: یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس از کشته شدن تعدادی از اتباع بیگانه در تجمعات اعتراضی اخیر خبر داد. محمدجواد جمالی‌نوبندگانی گفت: چهار میلیون اتباع خارجی در کشور ما زندگی می‌کنند، همچنین ۱۵ همسایه داریم. شرایط ایران با کشورهای منطقه قابل مقایسه نیست. آمریکایی‌ها، انگلیسی‌ها، فرانسوی‌ها، سعودی‌ها، اماراتی‌ها و بحرینی‌ها اسحله و پول وارد کشور ما می‌کنند. بیش از صد شبکه فارسی و شبکه‌های اجتماعی علیه ما فعالیت می‌کنند. اسلحه‌هایی مانند آرپی‌جی ۷، نارنجک و خمیرهای انفجاری در این اعتراضات استفاده شده است. نماینده فسا درباره افراد کشته‌شده در درگیری‌ها افزود: چندین کشته در درگیری‌ها از اتباع بیگانه و تعدادی هم از افرادی بودند که پرونده شرارت داشتند، شما ببینید که سر ماجرا کجاست.

چرا نباید مثل ملت امارات و ترکیه و قطر زندگی کنیم؟

ایران به نقل از مصطفی هاشمی‌طبا نوشت: ما زمانی خصوصاً اوایل انقلاب فکر می‌کردیم تافته جدابافته هستیم و چون حکومت ما پسوند اسلامی دارد اگر قواعد اقتصاد را نادیده بگیریم دچار تورم و رکود و بیکاری نمی‌شویم. هنوز هم خیلی جاها همین‌طور فکر می‌کنیم در حالی که این‌طور نیست. اگر قواعد حکمرانی مطلوب را رعایت نکنیم، باید عواقب آن را تحمل کنیم. هیچ نیروی مافوق طبیعت نیست که جای ما مدیریت کند. اگر بود از خیلی از کشورها عقب نمی‌افتادیم. مردم می‌پرسند چرا ما نباید مثل ملت امارات و ترکیه و قطر زندگی کنیم؟ جواب می‌دهیم چون می‌خواهیم در برابر ظلم امپریالیسم مقاومت کنیم. بعد مردم می‌پرسند برای این سیاست کجا نظر ما را پرسیدید؟

قالیباف: بر زخم مردم نمک نپاشید

خبرگزاری فارس به نقل از محمدباقر قالیباف، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، نوشت: امروز بیش از ۸۰ درصد اقتصاد در اختیار دولت است و مردم در صحنه اقتصاد حضور ندارند. ریشه اصلی فساد از اقتصاد دولتی شروع می‌شود. من در راهپیمایی گفتم که اگر مردم به صحنه آمدند می‌خواهند بگویند پای انقلاب ایستاده‌ایم ولی زیر بار این‌گونه اداره کردن کشور که اکنون وجود دارد نمی‌رویم. شما که شک نداشتید وقتی تصمیم برای افزایش قیمت بنزین را می‌گیرید بر مردم فشار وارد می‌شود، روش بهتری انتخاب می‌کردید. یا قبل از آن با مردم حرف می‌زدید. قبل از گرفتن تصمیم برای گرانی بنزین ببینید چه صحبت‌هایی در یزد و کرمان شد. آن سخنان پاشیدن نمک بر زخم مردم است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها