شناسه خبر : 32097 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

فارس: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه گذشته در مراسم تکریم و تقدیر از مهمان‌نوازی موکب‌داران عراقی و خادمان راهپیمایی اربعین، این راهپیمایی را موضوعی بی‌نظیر و جهانی و زمینه‌ساز گسترش معرفت حسینی و تشکیل تمدن نوین اسلامی خواندند.

تسنیم: مجتبی ذوالنور، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته و مذاکرات انجام‌شده در زمینه برجام گفت: اروپایی‌ها پذیرفته‌اند ۱۵ میلیارد دلار را در سه قسط پنج میلیارددلاری به صندوق اینستکس واریز کنند.

ایسنا: رئیس قوه قضائیه با اشاره به اقدام کانادا برای مصادره اموال دولتی ایران، گفت: اموال کانادا در سطح جهان شناسایی و از طریق نهادهای قضایی بین‌المللی نسبت به توقیف و مصادره آنها اقدام خواهد شد.

خانه ملت: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، با اشاره به مصادره اموال ایران از سوی کانادا، تاکید کرد: باید از همه امکان‌ها استفاده کنیم، به ویژه باید دستور مصادره شناورها و کالاهایی که از منطقه هرمز به مقصد کانادا می‌روند، داده شود.

مهر: حسین نجات، معاون فرهنگی سپاه، گفت: تاکنون توانسته‌ایم بیش از هزار عنوان پایان‌نامه دانشگاهی در مقاطع دکترا و کارشناسی ارشد از بیانیه گام دوم انقلاب استخراج کنیم.

ایرنا: سخنگوی وزارت خارجه درباره سفر اخیر مقتدی صدر به ایران گفت: مقتدی صدر به ایران رفت و آمد دارد و این تازگی ندارد. ایشان و سایر دوستان عراقی یا در ایران بودند یا رفت و آمد داشتند. ایشان با ایران رفاقت دارد که این رفاقت برای ما و دولت عراق غنیمت است.

تسنیم: محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش‌وپرورش، از علی طیب‌نیا، وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی، خواست تا یک کمیته اقتصادی را با حضور اقتصاددانان جوان در وزارت آموزش و پرورش تشکیل دهد.

ایلنا: عبدالله ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت:‌ اصلاح‌طلبان باید بپذیرند اگر شرکت در انتخابات را مشروط نکنند، نزد جامعه مدنی و مردم به عنوان نامردان و پفیوزهای سیاسی قلمداد خواهند شد.

خبرآنلاین: علی ربیعی، سخنگوی دولت، درباره مباحث مطرح‌شده پیرامون اختلاف رئیسی و روحانی در شورای عالی هماهنگی اقتصادی، گفت: اختلاف نظری وجود نداشت. آنچه مطرح شد درباره شیوه انعکاس اخبار و مطالب دادگاه بود، آقای رئیسی متواضعانه اعلام کردند نظرات خودتان را بیان کنید. آقای روحانی هم گفت که آیین‌دادرسی کیفری رعایت شود و اخبار گزینشی منتشر نشود.

فارس: برخی نمایندگان مجلس به صورت داوطلبانه میزان مشارکت در رای‌گیری‌ها و حضور و غیاب خود در پارلمان را منتشر می‌کنند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها