شناسه خبر : 31882 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

خبرآنلاین: محمود صادقی، نماینده مردم تهران، درباره نتیجه شکایت خود از آملی‌لاریجانی در توئیتر نوشت: دادگاه ویژه روحانیت در خصوص شکایت اینجانب از آقای صادق آملی‌لاریجانی مبنی بر ایراد توهین و افترا به اینجانب در سخنرانی ایراد شده در همایش فرماندهان بسیج دستگاه قضایی قرار منع تعقیب صادر کرد.

ایسنا: مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، مدعی شد که آمریکا توانسته با اعمال تحریم‌های نفتی علیه ایران، سرمایه لازم برای ایجاد آنچه «کمپین‌های تروریستی» خوانده را، از جمهوری اسلامی سلب کند. او گفت: ما توانستیم 7 /2 میلیون بشکه نفت خام ایران را از بازار حذف کنیم. من معتقدم که ما می‌توانیم به این راه خود (در قبال ایران) ادامه دهیم.

صداوسیما: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با ولیعهد و وزیر امور خارجه کویت بر پیمان عدم تجاوز منطقه‌ای تاکید کرد.

ایسنا: راب مک ایر، سفیر انگلیس در تهران، گفت‌وگوهای سه‌جانبه میان ایران، انصارالله یمن و سفرای چهار کشور اروپایی (E4) را درباره روند سیاسی و بحران انسانی در یمن مهم ارزیابی کرد و در توئیتر نوشت: از ایران به دلیل میزبانی گفت‌وگوها با هیات انصارالله و همکاران من از ایتالیا، فرانسه و آلمان قدردانی می‌کنم.

خبرآنلاین: کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی، گفت: اگرچه دشمنان در ظاهر ما را تحریم کرده یا فحاشی‌هایی می‌کنند، ولی در دلشان اذعان می‌کنند با یک قدرت روبه‌رو هستند چنانچه وزیر دفاع آمریکا عکس سردار سلیمانی را در اتاقش آویخته و این اقدام نشان می‌دهد که او، سردار سلیمانی را به عنوان شخصیتی بزرگ و رقیب خود می‌پندارد.

ایسنا: محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید، تاکید کرد: از همه فعالان اصلاح‌طلب درخواست می‌کنم به خاطر حفظ گفتمان اصیل اصلاح‌طلبی از طرح مطالبی که باعث ایجاد دودستگی در خانواده اصلاحات می‌شود پرهیز کنند.

ایرنا: غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، معاون اول قوه قضائیه، گفت: نه‌تنها با یک دزد، مختلس و مجرم برخورد می‌شود بلکه مهم‌تر از آن تمام دستگاه‌ها را باید قوه قضائیه به خط کند؛ چرا کوتاهی کرده‌اند تا توزیع مایحتاج عمومی مردم در انحصار افراد خاص قرار گرفته است. باید توضیح دهند چرا عده‌ای خاص از معادن توانستند استفاده کنند یا چرا باید کاری شود که ارز در اختیار عده‌ای خاص قرار گیرد.

باشگاه خبرنگاران: اسماعیل دوستی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب، گفت: احتمال اینکه برخی شخصیت‌های برجسته اصلاح‌طلب ساز جدایی از شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان بزنند وجود دارد.

دراین پرونده بخوانید ...