شناسه خبر : 31400 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

کار انگلیس سخیف بود

روحانی: وقتی برای اقتصاد ما مشکل ایجاد می‌کنید، حرف از مذاکره فریبکاری است

حسن روحانی اقدام انگلیس در توقیف نفتکش کشورمان را بسیار کودکانه، سخیف و اشتباه توصیف کرد و اظهار داشت: انگلیسی‌ها آغازگر ناامنی در دریا هستند و امیدواریم این کار را ادامه نداده و تکرار نکنند، چراکه تکرار آن موجب ناامنی در جهان شده و به زیان همه خواهد بود. رئیس‌جمهور در جلسه 19 تیرماه هیات دولت، گفت: دشمن به دنبال ایجاد ناامنی در منطقه است و از این‌رو به فضای کشورمان تجاوز کرد که البته با پاسخ قاطع مواجه شد و از سوی دیگر به‌طور نیابتی، کشتی نفتکش ایرانی را توقیف کردند که کار بسیار سخیف و غلطی انجام دادند. او با بیان اینکه اقدام انگلیسی‌ها به زیان آنهاست، تصریح کرد: همه باید تلاش کنیم که در سطح جهان، خطوط کشتیرانی از امنیت کامل برخوردار باشد. به انگلیسی‌ها گوشزد می‌کنم که شما آغازگر ناامنی هستید و تبعات آن را بعداً درک خواهید کرد. البته ممکن است انگلیسی‌ها به دستور آمریکا یا آنچه گروه «ب» نامیده می‌شود این کار را کرده باشند که البته باز هم اقدام غلط و اشتباهی است.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود تحرکات اخیر آمریکا را حکایتی جالب و خنده‌آور توصیف کرد و گفت:‌ تحرکات امروز آمریکا، حکایت آدمی است که با دست پس می‌زند و با پا پیش می‌کشد. آمریکایی‌ها از یک طرف برجام را یک توافق بسیار بد و به تعبیر خودشان بدترین توافق می‌دانند و بدون هیچ بهانه‌ای از آن خارج می‌شوند و از طرف دیگر وقتی ایران برخی از تعهدات خود را کاهش می‌دهد، همگی از آن ابراز نگرانی می‌کنند. آنها درخواست جلسه فوق‌العاده برای شورای حکام دادند که چرا ایران برخی از تعهدات برجامی را کنار گذاشته است و این داستان خنده‌آوری است که کمتر می‌توان در تاریخ سیاسی جهان سراغی از این‌گونه اقدامات گرفت.

رئیس‌جمهوری همچنین اظهار کرد: زمانی که اقتصاد مردم و روابط بانکی کشورمان و فروش کالا و واردات و صادرات دچار مشکل است، بحث از مذاکره حتماً فریبکاری است. ملت ایران هوشیار است و نمی‌توانید با فریب، این ملت را از راه حق منحرف کنید.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها