شناسه خبر : 30558 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاست)

خیز ده‌نمکی برای کرسی مجلس

ایسنا نوشت: اخیراً مسعود ده‌نمکی تاکید دارد که اصولگرا نیست! او هم از جمله افرادی است که از نردبان اصولگرایی بالا آمد اما زمانی که جایگاه خوبی پیدا کرد، منکر وابستگی به جریان اصولگرایی شد. او هم مانند ضرغامی می‌داند عضوی از جریان اصولگرایی است اما مصلحت در تکذیب این وابستگی است! اگر واقعاً برای آقای ده‌نمکی این دو جریان فرقی ندارند، پس چرا در زمان اصلاحات که سردمدار دلواپسان بود، منکر این انتساب نمی‌شد؟ مشخص است که ده‌نمکی درصدد اعلام برائت از گذشته است اما مشخص نیست چه برنامه‌ای برای آینده دارد. تنها می‌توان یک گمانه را مطرح کرد و آن هم کاندیداتوری در انتخابات مجلس یازدهم است. شاید او هم می‌خواهد مسیر سعید ابوطالب را طی کند.

نقد جوان به ادعای فائزه هاشمی

جوان نوشت: «فائزه هاشمی در مصاحبه‌ای با تخطئه دیدگاه امام خمینی در مورد زنان گفته که رفتن به فرانسه باعث دنیا دیده شدن امام خمینی و تغییر نظرات ایشان در مورد زنان شد. پس از اینکه امام به ایران آمدند افرادی با افکار بسته‌تر ایشان را دوره کردند. برای آنکه ایران بهشت شود، لازم بود تا امام بیشتر از این در پاریس می‌ماندند و...» جوان تاکید کرد دیدگاه‌های امام خمینی، به ‌عنوان مرجعیت شیعه همواره منطبق بر مبانی فقه شیعه بوده و اینکه محل زندگی یا اطرافیان بر نظرات ایشان موثر باشد، تخطئه مقام مرجعیت است. خصوصاً که امام زمان اقامت در پاریس، ۷۶ سال سن داشتند و از مرز پختگی هم گذشته بودند.

حصار آهنی کریمی‌قدوسی

خبرگزاری برنا نوشت: کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد مدعی شده فایل صوتی در اختیار دارد که در آن حسین فریدون با تقلید صدای رئیس‌جمهور برخی درخواست‌ها را از مدیران دولتی می‌کند. حسین فریدون در واکنش به این ادعا گفت: من از آقای کریمی‌قدوسی می‌خواهم اگر چنین فایل صوتی در اختیار دارد یک‌بار برای همیشه منتشر کنند. حسین فریدون با تکذیب ادعای تقلید صدای رئیس‌جمهور گفت: این ادعای فردی است که به دروغگویی شهره شده البته این فرد ظاهراً حصار آهنی دارد و شکایت از او هم به جایی نمی‌رسد به همین دلیل تنها راه اثبات دروغ‌هایش درخواست انتشار سند است تا مردم بدانند چقدر این فرد حرف‌های بی‌پایه و اساس می‌زند.

مجتمع 370واحدی مجمع

خبرآنلاین نوشت: محمود صادقی نوشت: رویه جدید مجمع، عملاً قوه مقننه به‌ عنوان یکی از ارکان سه‌گانه نظام سیاسی کشور را تضعیف می‌کند چراکه مجمع تشخیص مصلحت نظام که در ابتدا قرار بود صرفاً به همین یک جلسه محدود باشد، حالا به نهادی عریض و طویل تبدیل می‌شود. اتفاقاً اخیراً در بازدید از منطقه کنِ تهران، شهروندان مجموعه ساختمانی عظیم در ۳۷۰ واحد را به بنده نشان دادند که برای اسکان پرسنل مجمع در بخشی از باغات تهران ساخته شده که نشان می‌دهد مجمع عملاً به ‌سمتی دیگر می‌رود. مگر مجمع اساساً چند کارمند دارد. قرار بود همان افرادی که در دولت، قوه قضائیه و مجلس مسوولیت دارند، به همراه چند نفر دیگر گردهم آمده و در مورد مصالح نظام تصمیم بگیرند اما حالا می‌بینیم که مسیر دیگری طی می‌شود.

دراین پرونده بخوانید ...