شناسه خبر : 29808 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

قرارمان این نبود!

خبرآنلاین به نقل از عبدالحسین روح‌الامینی، از چهره‌های سیاسی اصولگرا نوشت: قرار بود انقلابی‌ها فقط به مردم خدمت کنند تا دوره تلخ تبعیض شاهنشاهی تمام شود. این قرارمان نبود. ما یک گروه همدل بودیم، با کلی آرمان برای پایان دادن به تبعیض‌های رژیم‌های شاهنشاهی. نه چپ داشتیم، نه راست. نه قرار به منافع حزبی داشتیم و نه قرار بود آقازاده‌بازی شود. قرار بود ساده‌زیست باشیم و عدالت را اجرا کنیم. همه پای استقلال و امنیت جنگیدیم. ولی بعضی‌هایمان شانه‌هایشان در زیر بار ساده‌زیستی سست شد و کم آوردند. آنهایی که از این قرارمان فاصله گرفتند تاوان می‌دهند؛ هم در این دنیا و هم آن دنیا.

روی خوش قدرت به اصلاح‌طلبان

نامه‌نیوز به نقل از عباس عبدی نوشت: اصلاح‌طلبان نباید خیلی نگران شعار اصلاح‌طلب اصولگرا دیگه تمومه ماجرا، باشند. اگر خود را بازسازی کنند و از تناقض‌ها بیرون بیایند این امکان وجود دارد که ساخت قدرت به ایده‌های آنها روی خوش نشان دهد. مردم حتی اگر از اصلاح‌طلب‌ها و اصولگراها نیز پشیمان شده باشند به جای دیگری مراجعه نمی‌کنند زیرا در جای دیگر افقی وجود ندارد. لیبی را ببینید، چند سال است که آنجا مثلاً انقلاب شده اما بعد از هفت سال درگیری و جنگ بی‌سرانجام اکنون به وزارت خارجه آنجا حمله استشهادی کردند و چند نفر را کشتند. اروپایی‌ها نیز می‌گویند ما با حکومت کردن همان پسر قذافی موافق هستیم. مردم اینها را متوجه می‌شوند.

شهید دادیم که تورم کاهش یابد؟

ایسنا به نقل از آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی نوشت: امام (ره) وقتی خیلی احساس خطر می‌کرد و می‌خواست خطر عظیمی را به مردم گوشزد کند، می‌فرمود من برای اسلام احساس خطر می‌کنم. اما نهایت خطری که ما احساس می‌کنیم، تورم و گرانی است! آیا تقدیم این همه شهید برای همین مساله بود که مقداری رفاه بیشتر شده و تورم کمتر شود؟ هر چند وظیفه حکومت، قطعاً رسیدگی به وضع معیشتی مردم هست، اما سخن در این است که هدف اصلی هم همان بود؟ اگر باور داریم، هدف اصلی از انقلاب، احیای ارزش‌های اسلام بود، در وهله اول باید اسلام را به خوبی بشناسیم تا شیادان، چیز دیگری را به نام اسلام، به خوردمان ندهند.

منِ آخوند از چیزی خبر ندارم

عصر ایران نوشت: حجت‌الاسلام محمدرضا زائری، کارشناس مذهبی در سخنانی به اظهارات اخیر آیت‌الله یزدی واکنش نشان داد. آیت‌الله یزدی اخیراً گفته در این 40 سال به اندازه 400 سال پیشرفت داشته‌ایم. زائری در واکنش به این سخنان گفت: منِ آخوند از چیزی خبر ندارم، پشت تریبون بیان می‌کنم که ما در این ۴۰ سال به اندازه ۴۰۰‌سال پیشرفت کردیم. آیا این فرد خبر دارد که در جامعه چه می‌گذرد؟ چه فسادی در جامعه منتشر است؟ چه پدرهایی شرمنده بچه‌های خود هستند؟ چه مادرهایی...، اصلاً برای این فرد مهم نیست، نهایت به این فکر می‌کند که وقتی از دنیا رفت، در حرم حضرت معصومه‌(س) دفنش کنند.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها