شناسه خبر : 24644 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

واکنش امام خمینی به پوشش دانشجویان

تجارت فردا- لوگو شرقدر گفت‌وگو با زهرا اشراقی نوشت: یک روز یک‌دست لباس مشکی پوشیدم و به دانشگاه رفتم. عصر همان روز هم پیش آقا رفتم. آقا گفت چرا عزادار هستی؟ چرا مشکی پوشیدی؟ گفتم از دانشگاه شما می‌آیم! گفت چرا دانشگاه من؟ گفتم اگر غیر از این بپوشم اذیت می‌کنند. بعد نگاهی به کفش‌هایم انداخت و گفت کفش‌هایت چرا این مدلی است. گفتم آقا به خدا گیر می‌دهند. گفت برو بگو خمینی گفته این رفتار که انسان داشته باشد و لباس خوب نپوشد، این ریاکاری است. ما مورد به مورد و مقطعی این مسائل را به امام منتقل می‌کردیم، اما شرایط انقلاب و جنگ شرایط را از وضعیت طبیعی خارج کرده بود.

♦♦♦

وعده رئیسی برای حل محدودیت‌های رئیس دولت اصلاحات

تجارت فردا- لوگو ایلنانوشت: عبدالله ناصری گفته دادستان ویژه کل دادگاه روحانیت درباره ممنوعیت سه‌ماهه رئیس دولت اصلاحات ابراز بی‌اطلاعی کرده و البته وعده پیگیری داده است. او گفته سوالی از آقای رئیسی دراین‌باره شد و ایشان از صدور چنین ابلاغیه قضایی‌ای اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت موضوع را پیگیری می‌کند. باید بگوییم این امر یک پدیده منحصربه‌فرد نیست و اتفاق‌های مشابه در کشور ما زیاد افتاده است و آقای رئیسی قول داد این موضوع را پیگیری کند. ناصری گفته رئیس دولت اصلاحات از سال ۸۴ یک جلسه ماهانه با وزرا و معاونان دوران ریاست‌جمهوری خود دارد که 12 سال است برگزار می‌شود اما تلفنی گفتند به ایشان بگویید در این جلسه حضور پیدا نکنند.

♦♦♦

برطرف کردن انگیزه‌های جدایی

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری دانشجویان ایراندر گفت‌وگو با مولوی عبدالحمید نوشت: داعش نتوانست در مناطق بلوچستان ایران نفوذ کند و این موضوع به خاطر بیداری اهل سنت بوده است. چند وقتی است آنها من را تهدید می‌کنند، با این تهدیدها احساس می‌کنند من مانع نفوذ آنها هستم. من وظیفه دینی و شرعی خودم می‌دانم که از افراط‌گرایی جلوگیری کنم. کردستان رنج زیادی را تحمل کرده و جای رنج دیگری ندارد. من به مسوولان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق توصیه می‌کنم با هم بنشینند و مسائل‌شان را با مذاکره حل کنند. اگر به حق‌وحقوق آنها توجه شود، انگیزه جدایی پیدا نمی‌شود. من در مساله اقلیم کردستان از گفت‌وگو و مذاکره حمایت می‌کنم.

♦♦♦

17 هزار میلیارد تومان فراموش‌شده

تجارت فردا- لوگو تسنیم نوشت: مقدار بدهی‌های بابک زنجانی آنقدر زیاد هست که برخی از چک‌های بدهی او که حدود ۱۸ هزار میلیارد است، از قلم بیفتد. در رسیدگی به پرونده زنجانی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب که به ریاست قاضی صلواتی برگزار و منجر به صدور حکم اعدام و تایید آن در دیوان عالی کشور شد، دادگاه به دلیل حجم بالای پرونده، به رد پنج فقره چک‌های سازمان تامین اجتماعی تصریح نکرده و این موضوع از قلم افتاده بود. در زمان خرید ۱۳۸ شرکت تامین اجتماعی از سوی بابک زنجانی، سعید مرتضوی، رئیس وقت این سازمان، پنج فقره چک ضمانت معادل ۱۷ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به زنجانی داده بود.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها