شناسه خبر : 33374 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

ایران برای همه

روحانی: این سرزمین به سلیقه و جناح خاصی متعلق نیست

رئیس‌جمهور با بیان اینکه شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی، از دست رفتن جان شماری از هموطنان در کرمان و در جریان حادثه هواپیما بسیار مظلومانه بود و این مظلومیت دل همه را آتش زده و مردم را بی‌قرار کرده است، گفت: باید از این غم و اندوه و مشکلات، فرصتی به نفع کشور و منافع ملی بیافرینیم.

حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: سردار سلیمانی مرزبان ایران بود اما هیچ‌وقت نمی‌خواست بین ایرانیان مرزی را به وجود بیاورد. همه صاحبان یک سرزمین و یک نظام هستیم و منافع ما، منافع مشترک است. ایران دارای یک رنگ و یک نام و یک سلیقه نیست. در کشوری زندگی می‌کنیم که در آن سبک‌های مختلف زندگی وجود دارد و سلیقه‌های مختلف حاکم است. باید به سلیقه‌ها، اندیشه‌ها و راه‌های مردم احترام بگذاریم؛ همه ایرانی هستند و ایران از آن همه است. این سرزمین به سلیقه، جناح و افکار خاصی مرتبط نیست بلکه به همه ارتباط دارد.

روحانی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی گفت: اینکه یک هواپیمایی حامل مردم عزیز از ملیت‌های مختلف مخصوصاً ایرانیان عزیز ما به اشتباه هدف یک موشک قرار بگیرد، برای ما غیرمنتظره بود. البته آنهایی که اشتباه کردند، همان کسانی هستند که برای امنیت کشور تلاش می‌کنند و در فضای امنیت کشور بودند. ممکن است گاهی اشتباهی در اینها رخ دهد، در این مورد هم اشتباه بسیار بزرگی رخ داده است اما قدم جبرانی به این نیست که نیرویی که برای امنیت کشور و امنیت آسمان‌مان نیاز داریم تضعیف شود. او افزود: از نیروهای مسلح و ستاد کل خواهش می‌کنم برای مردم توضیح دهند که از وقتی حادثه واقع شده تا وقتی که اعلام شده، چه مسائل و جلساتی و کارشناسی‌هایی بوده است تا مردم بفهمند که نمی‌خواستند چیزی را از آنها پنهان کنند.

روحانی با بیان اینکه یک عده افراد در خارج هر روز به مردم ظلم و ستم کردند و در این حوادث هم آنها فضا، منطقه و امنیت را به هم ریختند، گفت: ملت اجازه نمی‌دهد که زبان آنها، زبان دلسوزی برای ملت ما باشد. آن کسی که قاتل صدها بیمار در ایران است، آن کسی که مسوول رنج میلیون‌ها نفر در ایران است و آنها را در فشار اقتصادی قرار داده و آنهایی که مسوول کشتار بچه‌های ما در جنگ هشت‌ساله هستند را یادمان نرفته است.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها