شناسه خبر : 32492 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: گرچه هنوز تصمیم نهایی در مورد تعیین نرخ دلار در بودجه سال آینده اخذ نشده، اما احتمالاً متفاوت از سال جاری و با تعیین یک نرخ برای تمامی کالاها همراه خواهد بود. اطلاعات دریافتی از این حکایت دارد که احتمالاً نرخ ارز سامانه نیما به عنوان مبنای تبدیل دلار به ریال و واردات کالا قرار گیرد.

فارس: مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در راستای توسعه پایه‌های مالیاتی به دنبال اخذ مالیات از سود سپرده بانکی است که در پیش‌نویس اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم گنجانده شده است.

ایرنا: معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: نرخ بیکاری این استان در بهار امسال 2 /2 و تابستان 6 /2 درصد نسبت به فصل‌های مشابه سال ۹۷ کاهش یافت.

ایرنا: بخشی از سقف کاذب ترمینال یک فرودگاه مهرآباد که محل عبور لوله‌های آب از پشت سقف کاذب بود از سمت بست لوله‌ها جدا و باعث ریزش آب شد.

خبرآنلاین: وزیر راه و شهرسازی از موافقت فرماندهی معظم کل قوا با انتقال پادگان ۰۶ تهران خبر داد و گفت: تبدیل ۳۵ هکتار از ۵۰ هکتار زمین‌های پادگان ۰۶ به پارکی برای شهر تهران، هدیه‌ای است که به مردم کلانشهر تهران داده می‌شود.

خبرآنلاین: معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دوهزار پروژه بازآفرینی در کشور در دست انجام است، گفت: این پروژه‌ها معطل بودجه است و اگر این بودجه ظرف هفته‌های آینده تخصیص نیابد، فاجعه است.

تسنیم: محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت که اجرای دور نخست طرح حذف یارانه‌بگیران با نهایت احتیاط به انجام رسید و در نخستین دور از این طرح تقریباً ۱۶۶ هزار خانوار و حدود ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور مشمول طرح اجرایی شدند.

ایلنا: وزارت صمت اعلام کرد که واردات سنگ پا ممنوع شده است. بر اساس سیاست‌های جدید وزارت صمت، نه تنها سنگ پا، بلکه بیش از ۱۵۰۰ قلم کالای دیگر که واردات آنها غیرضرور بوده یا آنکه توان ساخت داخل آنها وجود داشته است، از سوی وزیر صمت ممنوع اعلام شده و این فهرست به‌صورت مستمر در حال افزایش است.

ایسنا: علی ربیعی، سخنگوی دولت، گفت: قاچاق و واردات غیر‌قانونی دو میلیارد دلار کاهش یافته است.

خبرآنلاین: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آمار واردات کشور روند کاهشی دارد و این جهت‌گیری اصلی وزارت صمت در این حوزه است، از رشد 5 /1 میلیون‌تنی صادرات فولاد در شش ماه نخست امسال خبر داد.

دراین پرونده بخوانید ...