شناسه خبر : 32341 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

تسنیم: رئیس کل بانک مرکزی گفت: ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح روند خوبی دارد و تا پایان آذرماه ادغامشان قطعی می‌شود. سهام این بانک‌ها از سوی بانک سپه تملک شده و دارایی‌هایشان در حال ارزش‌گذاری است. به نظر من این یکی از کارهای موفق و ماندگار در نظام بانکی خواهد بود.

ایسنا: از جمعیت حدود دو میلیون و ۹۰۰ هزارنفری بیکار در ایران بیش از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر فارغ‌التحصیل عالی هستند.

فارس: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران گفت: تاکسی‌های اینترنتی به دلیل پرداخت دو درصد از کرایه هر سفر به شهرداری نباید افزایش کرایه داشته باشند.

صداوسیما: معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: میزان تولید برنج سفید کشور به دو میلیون و ۹۰۰ هزار تن رسید که بر اساس آمار رسمی مرکز آمار، نیاز سالانه کشور به برنج نیز همین میزان است. بنابراین نیازی به واردات برنج نخواهیم داشت.

تسنیم: جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد سهم یارانه نقدی از درآمد خانوارهای شهری از ۱۱ درصد در سال ۱۳۹۰ به چهار درصد در سال ۱۳۹۷ رسیده و در خانوارهای روستایی از ۲۰ درصد در سال ۱۳۹۰ به هشت درصد در سال ۱۳۹۷ رسیده است.

ایرنا: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: حدود ۴۰ درصد اقتصاد کشور از مالیات معاف است.

تسنیم: مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام به اتهام اخلال در نظام اقتصادی بازداشت شد. تابستان امسال تعدادی از کارمندان جهاد کشاورزی استان تهران نیز به اتهام اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی (گوشت قرمز) محاکمه و زندانی شدند.

ایسنا: محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری، گفت: از ۵ آبان‌ماه عضویت ایران در مناسبات اقتصادی اتحادیه اوراسیا این اتحادیه کلید می‌خورد و در مرحله اول ۵۰۲ قلم کالای ما با تعرفه ترجیحی نزدیک به صفر به کشورهای عضو این اتحادیه وارد می‌شود.

ایرنا: نیره پیروزبخت، رئیس سازمان ملی استاندارد، روز سه‌شنبه 16 مهرماه اعلام کرد: این سازمان دوشنبه هفته آینده تکلیف خودروها را معلوم می‌کند تا آنهایی که همچنان امکان تولید دارند، به کارشان ادامه دهند و مابقی که باید متوقف شوند، دیگر اجازه تولید نداشته باشند.

خبرآنلاین: حمید زادبوم، معاون وزیر صنعت، از دستور ویژه رئیس‌جمهور برای تشکیل ستاد الحاق ایران به WTO خبر داد و گفت: این ستاد به منظور فراهم‌سازی مقدمات الحاق شکل گرفته تا بتوان از پتانسیل‌های این سازمان به نفع تجارت بهره برد.

فارس: رئیس کل دادگستری مازندران از صدور کیفرخواست برای رئیس وقت بانک ملی تنکابن خبر داد و گفت: مبلغ اختلاس انجام‌شده بیش از چهار میلیارد تومان است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها