شناسه خبر : 31245 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: رئیس پلیس پایتخت از نصب دوربین‌های کنترلی ویژه برای رصد دلالان سکه و ارز خبر داد و گفت: با همکاری بانک مرکزی اقدام به نصب دوربین‌های پیشرفته و مجهز به سیستم تشخیص چهره افراد کردیم که با استفاده از این سیستم‌ها دلالان سکه و ارز شناسایی می‌شوند.

خبرآنلاین: دبیرکل اتاق اصناف ایران گفت: ۸۴ درصد اشتغال در بخش خصوصی است و تنها ۱۶ درصد در بخش دولتی اتفاق می‌افتد. برای خروج از رکود و تحقق رونق اقتصادی باید به بخش خصوصی اعتقاد داشته باشیم.

ایرنا: معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: نرخ تورم ۱۲ماهه منتهی به خردادماه امسال این استان 3 /1 درصد بیشتر از میانگین کشوری ثبت شد.

فارس: رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: در سال 1397 جمع مبلغ تراکنش‌های بین‌بانکی بیش از 21 میلیون میلیارد تومان بوده است که 10 برابر بیشتر از حجم نقدینگی در همان سال است.

تسنیم: امیدعلی پارسا، رئیس سازمان مالیاتی، در بخشنامه‌ای تاکید کرد کلیه اطلاعات مربوط به اشخاص حقیقی که مبادرت به خرید سکه کرده‌اند با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و از سوی معاونت مالیات‌های مستقیم، برای رسیدگی به ادارات کل امور مالیاتی ارسال می‌شود.

تسنیم: وزیر صنعت گفت: ایران‌خودرو و سایپا حداکثر تا پایان سال ۹۹ به بخش خصوصی واقعی واگذار می‌شوند. هم‌اکنون واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه این دو خودروساز آغاز شده است. به دنبال آن هستیم که با ارائه محصولات جدید و اصلاح ساختارهای این دو شرکت، آنها را به شرکت‌های چابک تبدیل کنیم.

تسنیم: مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از انتشار لیست حقوق و مزایای مدیران عامل و هیات‌مدیره صندوق بازنشستگی کشوری و شرکت‌های تابعه برای نخستین‌بار خبر داد.

ایسنا: معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور دام اظهار کرد: قیمت منطقی هر کیلوگرم گوشت گوسفندی تازه نباید بیش از ۷۵ هزار تومان باشد. زمانی که قیمت گوشت افزایش پیدا می‌کند، دلالان و واسطه‌ها به آن دامن می‌زنند اما اجازه کاهش قیمت این محصول پروتئینی در بازار را نمی‌دهند.

خبرآنلاین: وزیر راه و شهرسازی گفت: در سال ۹۷، ۱۰۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن توسط بانک‌ها ارائه شده است که اراده مشترک وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی این است که سهم مسکن را از تسهیلات بانکی در سال ۹۸ به ۲۰ درصد برسانیم.

ایسنا: طبق تصویب هیات وزیران، دستگاه‌ها و شرکت‌های دولتی می‌توانند سه‌هزارم بودجه هزینه‌ای خود را برای تبلیغ دستاوردها هزینه کنند.

دراین پرونده بخوانید ...