شناسه خبر : 31100 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

خط مقدم

اسحاق جهانگیری: وزارت نفت در جنگ اقتصادی تمام‌عیار در خط مقدم قرار دارد

معاون اول رئیس‌جمهوری با بیان اینکه نباید فضا را برای تلاش و ابتکار عمل مدیران کشور در جبهه مقابله با جنگ تمام‌عیار اقتصادی دشمن ناامن کنیم، اظهار کرد: امروز وزیر نفت و کارکنان این وزارتخانه در خط مقدم مقابله با تحریم‌ها قرار دارند. اسحاق جهانگیری روز دوشنبه 20 خرداد پس از بازدید از کارخانه واگن‌سازی تهران گفت: در شرایط جنگ اقتصادی و فشار همه‌جانبه دشمن نباید مسوولانی را که به دنبال بهره‌گیری حداکثری از توانمندی‌های داخل کشور هستند علاوه بر مقابله با دشمن خارجی، در جبهه‌های مختلف داخلی نیز درگیر کنیم.

او افزود: یا باید در برابر مردم و ملت ایران سر تعظیم فرود بیاوریم تا همه ظرفیت‌ها را در جبهه مقابله با جنگ اقتصادی پای کار بیاوریم یا در برابر دشمنان سر تعظیم فرود بیاوریم. هر عقل سلیمی تایید می‌کند که کار منطقی تعظیم و تکریم در برابر مردم خودمان است.

جهانگیری با اشاره به اینکه توانمندی‌های عبور از شرایط سخت اقتصادی در کشور قابل توجه است گفت: اینکه بگوییم 900 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در کشور داریم کافی نیست و باید در عمل چاره‌ای بیندیشیم تا این یارانه‌ها که طبقات مرفه بیشتر از آن بهره‌مند می‌شود، نصیب طبقات محروم جامعه شود.

معاون اول رئیس‌جمهوری همچنین با یادآوری توجه دولت به توسعه قطار شهری خاطرنشان کرد: پس از برجام یکی از موضوعات اولویت‌دار برای جذب منابع خارجی قلمداد شد. بنده نسبت به اینکه روند استفاده از دو میلیارد یورو فاینانس تخصیص داده‌شده برای متروی تهران طولانی شده گلایه دارم و این گلایه وقتی جدی‌تر می‌شود که می‌بینیم امروز فضا برای استفاده از این ظرفیت فاینانس محدودتر هم شده است. او با اشاره به اینکه مجموعه‌هایی مثل کارخانه واگن‌سازی تهران برای آینده بلندمدت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرند، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بزرگ توسعه قطارهای شهری و حمل‌ونقل ریلی در کشورمان و نیز بازار بزرگ کشورهای همسایه آینده روشنی پیش‌روی این صنعت قرار دارد.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها