شناسه خبر : 28857 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

باخبرگزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به رشد شدید قیمت خودرو در ماه‌های اخیر، این بازار دیگر کششی برای افزایش قیمت به دلیل رشد نرخ ارز در بازار آزاد، نداشته باشد.

ایسنا: با توقف واردات میعانات پارس جنوبی که همواره یکی از اقتصادی‌ترین خوراک‌های پالایشگاه‌های کره‌ای برای تولید بنزین بوده است، قیمت این سوخت در کره جنوبی افزایش پیدا کرد.

مهر: جانشین رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا از ممنوعیت اعطای وام و تسهیلات بانکی به مشمولان غایب و سربازان فراری خبر داد.

فارس: وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخشنامه‌ای به تمامی سازمان‌های صمت استانی اعلام کرد صادرات گوجه تا اطلاع ثانوی ممنوع است. در روزهای اخیر قیمت گوجه در سطح شهر حداقل دو برابر شده است.

ایسنا: مدیران خودرو در دعوتنامه‌ای که برای مشتریان خود ارسال کرده اعلام کرده که در صورت کاهش نرخ ارز خودرو، قیمت محصولات این شرکت نیز کاهش خواهد یافت.

ایرنا: همزمان با آماده شدن بازارها برای حذف صادرات نفت ایران به دلیل تحریم آمریکا، تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند، بهای نفت پس از چهار سال، بار دیگر به سطح 100 دلار برای هر بشکه می‌رسد.

تسنیم: یک بانک دولتی فرانسه طرح خود برای کمک به شرکت‌های فرانسوی همکار با ایران برای دور زدن تحریم‌های آمریکا را متوقف کرد.

تسنیم: قرار است بعد از حدود سه ماه، عرضه بنزین سوپر در میانه مهرماه سال جاری به روال قبل بازگردد؛ از این‌رو دوباره شاهد تولید و عرضه روزانه سه میلیون لیتر بنزین سوپر در کشور خواهیم بود.

تسنیم: نایب رئیس اتاق اصناف ایران ضمن اعلام اینکه ذخایر و عرضه کالاهای اساسی مشکلی ندارد، گفت: نباید با جوسازی، مردم را به خرید بیش از نیاز کالاها دعوت کنیم. متاسفانه در مدت اخیر برخی رسانه‌ها با تمرکز روی بازار یک کالا عامل ایجاد وحشت از قحطی شدند.

ایرنا: مقامات آگاه هندی اعلام کردند پالایشگاه‌های این کشور پس از آغاز تحریم‌های آمریکا علیه ایران در تاریخ ۴ نوامبر (۱۳ آبان)، بهای نفت ایران را با استفاده از بانک «یوکو» و «آی دی بی‌آی» به روپیه پرداخت خواهند کرد.

ایرنا: نماینده ایران در هیات عامل «سازمان کشورهای تولیدکننده نفت» (اوپک) گفت: با توجه به شرایط بازار و میزان تولید کشورهای عضو و غیرعضو «اوپک»، تهدیدها برای صفر و قطع کردن صادرات نفت ایران عملی نیست.

تسنیم: بررسی‌های بازار کار نشان می‌دهد در طرح آمارگیری نیروی کار، فقط حدود 1/3 درصد کل شاغلان ۱۰ساله و بیشتر اظهار کرده‌اند که دارای دو شغل و بیشتر هستند.

 

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها