شناسه خبر : 28077 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (اقتصادی)

معاملات میلیاردی مسکن

تجارت فردا- لوگو دنیای اقتصادنوشت: از ابتدای مردادماه تاکنون حدود ۲۳ درصد از معاملات املاک مسکونی به بهای بیش از یک میلیارد تومان انجام شده است. تا پیش از ورود بازار مسکن به دوره رونق و جهش قیمت‌ها، عمده معاملات واحدهای میان‌متراژ با قیمت‌های میلیاردی در مناطق 1، ۲ و ۳ انجام می‌شد و در این میان معاملاتی هم وجود داشت که مربوط به املاک مسکونی کلنگی یا خانه‌های لوکس در سایر مناطق شهر تهران بود که ارزش میلیاردی داشت. این در حالی است که پس از بیش از یک فصل نوسان قیمتی مداوم در بازار مسکن، اکنون آپارتمان‌های مصرفی و میان‌متراژ در فهرست واحدهای فروخته‌شده به بهای بیش از یک میلیارد تومان نایاب نیست.

♦♦♦

افزایش تلاش برای مهاجرت

تجارت فردا- لوگو خبرآنلایننوشت: بررسی آمار جست‌وجوی کاربران گوگل نشان می‌دهد در یک سال اخیر، از اوایل آگوست ۲۰۱۷ (مرداد ۹۶) تا آگوست ۲۰۱۸ (مرداد ۹۸) میزان جست‌وجوی کلیدواژه «مهاجرت» افزایش قابل‌توجهی داشته است. کاربران در پنج استان تهران، البرز، قزوین، گیلان و زنجان بیشترین جست‌وجو را در کلیدواژه مهاجرت داشته‌اند. سرچ‌های مشابهی همچون «مهاجرت به روسیه»، «ایسلند مهاجرت»، «بهترین کشورها برای مهاجرت»، «راه‌های مهاجرت به کانادا» و «مهاجرت به کویت» دارای بالاترین میزان جست‌وجو در سرچ‌های مشابه هستند. این می‌تواند هشدار جدی برای مسوولان باشد؛ چراکه شاید کاربران این جست‌وجوی تلخ را به مرزی از ناامیدی از شرایط امروز رسانده باشد.

♦♦♦

بیانیه مجلس خبرگان خطاب به دولت

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری فارسنوشت: مجلس خبرگان رهبری طی بیانیه‌ای بهبود اوضاع اقتصادی کشور و حل مشکلات معیشتی مردم از سران قوا را مطالبه کرد و خطاب به روحانی نوشت: آقای رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی و مدیران ارشد، باید پاسخگوی اوضاع نابسامان اقتصادی پیش‌آمده باشند. از آقای رئیس‌جمهور انتظار می‌رود بدون ملاحظه، با ایجاد تحول و تغییرات در بخش وسیعی از کابینه و مدیران ارشد اقتصادی و مالی و استفاده از نیروهای بانشاط به بهبود اوضاع اقتصادی کمک کند. همچنین باید نسبت به حل معضلات معیشتی، بیکاری، گرانی و تورم سرسام‌آور که اقشار گوناگون جامعه را به ستوه آورده است، پاسخ شفاف و روشنی به ملت بدهند.

♦♦♦

سقوط آزاد قیمت خودرو

تجارت فردا- لوگو تسنیم به نقل از رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل و نمایشگاه‌داران نوشت: روند کاهشی قیمت خودرو در بازار آغاز شده و قیمت‌ها در حال کاهش یافتن است. پژو ۴۰۵ که به ۵۱ میلیون تومان رسیده بود با قیمت ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد همچنین ۲۰۶ تیپ ۲ که ۵۲ میلیون بود ۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شد. در خودروهای زیر ۳۰ میلیون تومان اختلاف ۵ تا ۶ میلیونی وجود دارد و خودروهای تا ۴۵ میلیون‌تومانی که ۳۵ درصد افزایش داشتند در حال ریزش قیمت هستند. افزایش نظارت موجب شده قیمت‌ها روند کاهشی در پیش بگیرد، همچنین بیشتر شدن عرضه از دلایل بیشتر این کاهش قیمت است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها