شناسه خبر : 28075 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

ایسنا: یک روزنامه آمریکایی گزارش داد که مقامات آلمانی با درخواست واشنگتن برای تغییر قوانین پولی خود با هدف جلوگیری از انتقال ۳۰۰ میلیون یورو از هامبورگ به ایران موافقت کرده و قرار است به زودی تمهیدات جدیدشان را ارائه دهند.

ایرنا: بانک مرکزی اعلام کرد در طرح پیش‌فروش سکه که از ۱۷ بهمن سال گذشته آغاز و تا ۱۶ اردیبهشت ادامه داشت، در مجموع تعداد هفت میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه سکه پیش‌فروش شد که از این تعداد، یک میلیون و ۶۱۰ هزار قطعه سکه در سررسیدهای یک و سه‌ماهه به متقاضیان تحویل شده است.

مهر: ابوالفضل ابوترابی، نماینده مردم نجف‌آباد گفت: طرحی را نیز در دست تهیه داریم تا کلیه مسوولان کشور تا رده استانداران پس از استعفا یا برکناری، تا دو سال ممنوع‌الخروج شوند تا قوه قضائیه فرصت کافی داشته باشد تا به وضعیت عملکرد آنها رسیدگی کند.

مهر: شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: با وجود وعده متعدد شرکای خارجی بابک زنجانی مبنی بر پرداخت حدود دو میلیارد یورو بدهی او به شرکت ملی نفت ایران، هنوز هیچ پرداختی صورت نگرفته است.

باشگاه خبرنگاران: با ابلاغ بانک مرکزی امکان خرید ارز برای ۲۳ نوع مصرف خدماتی از صرافی‌های مجاز وجود دارد و مسافران می‌توانند تا سقف ۵۰۰۰ یورو برای سفر به کشورهای دیگر ارز خریداری کنند.

تسنیم: در بهار ۹۷ سهم جمعیت بیکار فارغ‌التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران ۳۹ درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. این شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل 0 /1 درصد کاهش داشته است.

ایرنا: سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد معاون ارزی بانک مرکزی که ظاهراً برکنار نیز شده بود در راستای مبارزه با مفاسد اقتصادی بازداشت و به زندان منتقل شده است.

مهر: رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از فراهم بودن زیرساخت‌های لازم برای اخذ مالیات بر عایدی سرمایه خبر داد و گفت: درآمدهای دولت با این شیوه افزایش می‌یابد.

مهر: رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: برای اینکه سازمان برنامه و بودجه بتواند در مهلت قانونی لایحه بودجه را به مجلس تقدیم کند ستاد بودجه 98 تشکیل شد.

ایسنا: جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی، رئیس فراکسیون مرزنشینان مجلس شورای اسلامی گفت که این فراکسیون پیگیر استیضاح وزیر راه است و در هفته بعد از تعطیلات مجلس نسبت به پیگیری استیضاح اقدام می‌کند.

ایسنا: دادستان تهران اعلام کرد «گران‌فروشی کلان» و «احتکار عمده» ارزاق یا سایر نیازمندی‌های عمومی اقدام مجرمانه محسوب شده و مجازات آن، 5 تا 20 سال حبس، ضبط اموال حاصل از اعمال مجرمانه و 20 تا 74 ضربه شلاق در انظار عمومی است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها