شناسه خبر : 24416 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اقتصادی)

خبرآنلاین: بر اساس کارنامه عملکرد تجارت خارجی کشور در هفت‌ماهه سال جاری، مجموع تجارت خارجی ایران با سه میلیارد و 59 میلیون دلار افزایش و 6 /2 درصد رشد به 52 میلیارد و 527 میلیون دلار رسید.

ایسنا: رئیس سازمان چای گفت: پارسال ۳۱ هزار تن چای خشک در کشور تولید شد که امسال به دلیل کاهش بارندگی میزان تولید به ۲۴ هزار تن کاهش یافت.

ایسنا: تراز بازرگانی بخش کشاورزی در شش‌ماهه نخست امسال به منفی چهار میلیارد و ۳۷۳ میلیون دلار رسیده است که نسبت به شش‌ماهه سال گذشته رشد بیش از ۱۱۸‌درصدی را نشان می‌دهد.

تسنیم: رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: استفاده از فناوری‌های نو، مخصوصاً در حوزه‌های سایبری یک الزام جدی است اما نباید وارد لایه‌های شیطانی‌اش شویم بلکه باید به دنبال بومی‌کردن دانش و فناوری باشیم.

ایسنا: مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از واردات روزانه ۱۵ میلیون لیتر بنزین خبر داد و گفت: در حال حاضر میزان مصرف بنزین روزانه ۸۱ میلیون لیتر و میزان تولید بنزین 5 /65 میلیون لیتر در روز است.

مهر: رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار می‌گوید با برخی از کشورها به تفاهم‌هایی رسیده که به جای دلار با پول‌های محلی مبادله داشته باشیم تا نگرانی‌های مربوط به استفاده از دلار کاهش یابد.

ایلنا: رئیس کل بانک مرکزی می‌گوید نرخ فعلی ارز تا حدی بالاتر از دامنه منطقی آن قرار داشته و این امیدواری وجود دارد که اصلاح شود.

مهر: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران گفت: محکومیت مهندسان متخلف را در دو هزار پرونده قبول داریم و در زمینه تخلفات مهندسان و امضافروشی ادعا نمی‌کنیم تخلفاتی وجود ندارد.

مهر: قائم‌مقام وزیر خارجه از آغاز به کار معاونت اقتصادی این وزارتخانه در هفته‌های آینده خبر داد و گفت: این معاونت در مرکز و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور تشکیل خواهد شد.

فارس: شاخص بهای تولیدکننده در ایران در دوازده ماه منتهی به مهرماه ۱۳۹۶ نسبت به دوازده ماه منتهی به مهرماه ۱۳۹۵ به میزان 9 /8 درصد افزایش یافته است.

مهر: وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: هیچ صحبتی در مورد تحریم بانک‌های ترکیه‌ای به دلیل همکاری با بانک‌های ایرانی با مقامات ترک نداشته‌ام.

ایلنا: مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان با بیان اینکه بدهکاران بانک سرمایه قصد تسویه بدهی خود را ندارند، گفت: یکی از بدهکاران متواری شد.

ایرنا: رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تاکید کرد: مالیات بر ارزش افزوده از خدمات گردشگری به هیچ عنوان حذف نخواهد شد.

دراین پرونده بخوانید ...