شناسه خبر : 32955 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

قول و قرار اینترنتی

روحانی: دولت اصلاً قصد ندارد اینترنت خارجی را قطع کند

رئیس‌جمهوری ایجاد اشتغال و مبارزه با فقر مطلق را دو هدف مهم دولت دوازدهم توصیف کرد و با تاکید بر اینکه دولت تمام توان خود را برای تحقق آن به‌کار گرفته است، اظهار کرد: در شرایط خاص منطقه‌ای و جهانی که در آن قرار گرفته‌ایم، از همه دستگاه‌ها و رسانه ملی، روزنامه‌ها و فضای حقیقی و مجازی، درخواست می‌کنم که واقعیت را به درستی به مردم اطلاع‌رسانی کنند. حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت با تاکید بر اینکه کمک‌های معیشتی دولت به مردم در راستای اصلاح قیمت بنزین همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: مردم نسبت به تبلیغات هدف‌دار که در این زمینه انجام می‌شود، مبنی بر اینکه دولت برای یک الی دو ماه کمک‌های نقدی را ادامه داده و سپس آن را قطع خواهد کرد، توجه نداشته باشند و مطمئن باشند که از طرف دولت این پوشش حمایتی همچنان انجام خواهد گرفت.

روحانی با بیان اینکه دولت حتی یک لحظه از بر هم زدن نقشه دشمن و تحریم‌ها غافل نبوده است، اظهار داشت: باید یا تحریم‌ها را دور بزنیم یا دشمنان را وادار کنیم تا توبه کنند و دولت مصمم است هم با تقویت تولید داخلی و هم از طرق مختلف از جمله مذاکره این توطئه را در هم بشکند.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه مردم به شایعات نباید توجه داشته باشند، گفت: اگر اعلام کنیم که به دنبال تقویت شبکه ملی اطلاعات هستیم، دشمنان چنین تبلیغ می‌کنند که دولت قصد دارد اینترنت خارجی را قطع کند در حالی که اصلاً چنین نیست، بلکه قصد داریم در کنار اینترنت خارجی، شبکه ملی اطلاعات قوی و توانمند داشته باشیم تا مردم بتوانند از هر دو استفاده کنند. روحانی با یادآوری اینکه یکی از دستاوردهای دولت یازدهم و دوازدهم توسعه شبکه اطلاعات بوده است، گفت: در این دولت پهنای باند افزایش پیدا کرده و توسعه اینترنت، نسل‌های جدید و گوشی‌های هوشمند با گذشته قابل مقایسه نیست. امروز بسیاری از مشاغل و خدمات رفاهی مردم از طریق فضای مجازی انجام می‌شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نباید هیچ چیزی از مردم مخفی بماند گفت: اگر مشکل تحریم داریم باید خیلی صریح ابعاد آن برای مردم شرح داده شود، دروغ نگوییم که همه چیز گل و بلبل است. باید واقعیت‌ها را به مردم بگوییم.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها