شناسه خبر : 27168 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بـا خـبـرگـزاری‌ها (سیاسی)

مهر: رئیس‌پلیس اطلاعات و امنیت عمومی ناجا از اجرای طرح مقابله با عرضه‌کنندگان ابزارهای دورزدن فیلترینگ در داخل کشور خبر داد.

ایسنا: اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با استعفای دبیرکل این حزب مخالفت کردند.

ایرنا: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امور خارجه چین با تاکید بر ادامه اجرای برجام، تصریح کردند که تمام تلاش خود را برای حفظ توافق هسته‌ای به‌رغم خروج آمریکا از آن به‌کار می‌گیرند.

برنا: بهرام پارسایی، عضو کمیسیون اصل 90 در مجلس شورای اسلامی گفت: پرونده سعید طوسی در کمیسیون اصل 90 مورد بررسی قرار گرفت اما یکی از پرونده‌های او محرمانه بود.

خبرآنلاین: امام جمعه مشهد گفت: کار آمریکا به جایی رسیده که امروز روی کره زمین مملکتی نیست که پرچم آمریکا را آتش نزند؛ قدرتی می‌گوید من رئیس دنیا هستم و بعد فروپاشی شوروی دنیا همه‌کاره من هستم اما در کارنامه‌اش همه‌اش شکست است.

مهر: رئیس کمیته «امنیت آب» کمیسیون امنیت ملی مجلس از ورود شورای عالی امنیت ملی به موضوع «کم‌آبی» خبر داد و اظهار داشت: در موضوع «کم‌آبی» شورای عالی امنیت ملی ماموریت یافته تا در جهت تامین آب و تقسیم آن دستورالعمل‌های سریع و مناسبی را ابلاغ کند. گام اول حل بحران سه استان «کرمان، اصفهان و یزد» است.

مهر: علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: جمهوری اسلامی ایران امنیت سوریه را معادل امنیت خود تلقی می‌کند و از این حیث حفظ ثبات در سوریه برای جمهوری اسلامی ایران نیز یک دستاورد محسوب می‌شود.

ایسنا: فرودگاه سلیمانیه عراق اعلام کرد که پروازهای این فرودگاه به تهران به ‌زودی از سر گرفته می‌شود.

خبرآنلاین: حسین الله‌کرم گفت: سفرهای خارجی من علمی، دانشگاهی و تحقیقاتی به کشورهای دوست و همکار مثل کشورهای اروپایی، آسیایی، ترکیه، لبنان، عراق و سوریه است که تابه‌حال مشکلی ایجاد نشده چون مرتبه اول و جدید نیست که تحریم می‌شوم. نام من در لیست اولیه تحریم آمریکا نیز بود، اما تاثیر منفی در سفرهای خارجی من نگذاشت.

ایلنا: علی خرم، سفیر سابق ایران در مقر اروپایی سازمان ملل متحد گفت: دفاع برجام و رقابت تجاری میان اروپا و آمریکا به یک موضوع حیثیتی برای اتحادیه اروپا تبدیل شده است. برخلاف نظر برخی از افراد، جنگ زرگری نیست. در این شرایط، اگر ایران خوب بازی کرده و یارگیری کند، می‌تواند اروپا را با خود داشته باشد.

ایرنا: پس از استعفای استاندار پیشین کرمان، وزیر کشور در حکمی محمدجواد فدائی‌فتح‌آبادی را به سمت سرپرست استانداری کرمان منصوب کرد.

دراین پرونده بخوانید ...