شناسه خبر : 25622 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (سیاسی)

من نبودم!

تجارت فردا- لوگو شرقنوشت: دامنه شایعات درباره نقش امام‌جمعه مشهد در آغاز اعتراضات آنقدر زیاد شده که احمد علم‌الهدی را وادار به واکنش کرده. او در نامه‌ای خطاب به شورای عالی امنیت ملی نوشت: مدتی بعد از تجمع اعتراض‌آمیز اتهاماتی مبنی بر نقش اینجانب در این ماجرا اظهار شد. برخی شخصیت‌های سیاسی تلاش می‌کنند این‌طور القا کنند که شروع این تحرکات از مشهد بوده است. در حالی‌ که شواهد نشان می‌دهد موج اعتراضات از تهران آغاز شد و اخیراً مقام عالی دادستان کل کشور نیز به آن اذعان نمود. اینجانب در روز این تجمعات در سفر سبزوار بودم و به محض بازگشت با استفسار از استاندار خراسان رضوی و مسوولان امنیتی و انتظامی استان گزارشاتی را دریافت کردم.

♦♦♦

پول‌توجیبی ۱۰۵۷‌میلیاردی؟

تجارت فردا- لوگو جمهوری اسلامیدر مطلبی در واکنش به سخنان سخنگوی شورای نگهبان درباره مقدار کم بودجه این نهاد نوشت: کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به مطلبی درباره افزایش بودجه سال آینده این شورا گفت: «آنهایی که انتقاد می‌کنند به سازمان برنامه و بودجه و دیوان محاسبات دسترسی دارند و می‌توانستند اطلاعات دریافت کنند، ولی بودجه شورای نگهبان چیز زیادی بیشتر از پول‌توجیبی برخی از مسوولان نیست.» بودجه پیشنهادی مربوط به شورای نگهبان برای سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۰۵۷ میلیارد تومان است. پیدا کنید برخی مسوولان را که پول‌توجیبی آنها نزدیک این مبلغ است. اگر پیدایشان کردید ما را هم باخبر کنید تا در روزنامه به مردم معرفی‌شان کنیم.

♦♦♦

تهدید در بانک مرکزی با اسلحه

تجارت فردا- لوگو خبرآنلاینبه نقل از حسام‌الدین آشنا نوشت: جز روحانی کسی جربزه و جسارت جمع کردن بساط موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز را نداشت. او هزینه مبارزه با نزولخواران تسبیح به دست و پینه بر پیشانی را می‌دهد. آنها مطمئن بودند به خاطر گروگان گرفتن میلیون‌ها سپرده‌گذار خرد می‌توانند بساط باجگیری خود را حفظ کنند. روحانی گفت مرگ یک‌بار شیون هم یک‌بار. پشت هر کدام از این موسسات چنان محکم بوده که تا کارشان به رسوایی نکشید امکان برخورد با آنها وجود نداشت. وقتی هم کارشان خراب شد دولت را مجبور کردند از جیب ملت بدهی‌ها را بپردازد. رئیس یکی از این صندوق‌ها با اسلحه می‌رفت داخل بانک مرکزی و تهدید می‌کرد.

♦♦♦

نامه نبوی به روحانی در زندان

تجارت فردا- لوگو وقایع اتفاقیه در گفت‌وگو با بهزاد نبوی نوشت: خیلی نگران هستم. به‌ویژه آنکه می‌بینیم بسیاری از تندروهای داخلی و خارجی علیه برجام با یکدیگر همراه شده‌اند. هدف ترامپ و تندروهای داخلی هم تنها بلااثر‌کردن موضوع برجام است. در سال ۹۲ در زندان وقتی روحانی به ریاست‌جمهوری برگزیده شد، نامه‌ای برای ایشان نوشتم و ضمن تبریک انتخاب‌شان، تاکید کردم که ما در حال تحمل حبس‌مان هستیم و مشکلی هم نداریم. انتظارمان از شما حل مسائل سیاست خارجی و به‌تبع آن، مسائل اقتصادی است. واقعیت این است که من از همان موقع معتقد بودم که اگر روحانی در زمینه حل‌کردن این مسائل توفیق پیدا کند، در سایر زمینه‌ها هم قدرت بیشتری خواهد داشت.

دراین پرونده بخوانید ...