شناسه خبر : 34490 لینک کوتاه
تاریخ انتشار:

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

جزئیات دستگیری سازنده کلیپ صیغه کودکان

ایسنا نوشت: انتشار یک ویدئو از جوانی که در آن اظهارات وقیحانه‌ای را در مورد ازدواج و صیغه با کودکان مطرح کرده بود، موجب رنجش افکار عمومی شد، پس از آن پلیس فتا از دستگیری این فرد خبر داد و به افرادی که بخواهند با ساخت و انتشار ویدئوهایی موجب تشویش اذهان عمومی شوند هشدار داده است؛ پلیس فتا برحسب وظیفه ذاتی که دارد، با هر نوع ناامنی در فضای مجازی برخورد می‌کند و در این میان طبیعی است که یکسری موارد دارای اولویت است. از مواردی که پلیس فتا با اولویت به آن ورود کرده همین موضوع ویدئویی بود که اخیراً با موضوع تشویق به ازدواج با کودکان منتشر شد و افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار داد.

سیستان و بلوچستان پرگرد و غبارترین استان کشور

ایرنا نوشت: مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بررسی وضعیت پدیده‌های خاکدار کشور در سال گذشته نشان می‌دهد که این استان با بیش از ۸۶ روز پدیده خاکدار کاهنده دید افقی به زیر پنج هزار متر پرگرد و غبارترین استان کشور شد. محسن حیدری اظهار داشت: پارسال ۲۹ استان کشور شاهد وقوع پدیده‌های خاکدار بوده‌اند که سبب شد تا شعاع دید افقی در تعدادی از شهرهای این استان‌ها به پنج هزار متر و کمتر از آن برسد. وی با اشاره به خروجی نقشه‌های مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در استان‌های مازندران و خراسان شمالی در سال گذشته هیچ پدیده خاکدار کاهنده دید افقی به زیر پنج هزار متر رخ نداده است.

استخرها همچنان تعطیل

خبرگزاری فارس نوشت: سرهنگ نادر مرادی رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی پایتخت در خصوص آخرین جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی اعلام کرد: بر اساس آخرین مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا تعداد زیادی از اصناف فعالیت خود را آغاز کردند. تعدادی از اصناف که پرخطر محسوب می‌شدند هنوز هم بسته بوده و اجازه فعالیت ندارند؛ استخرها، سینماها و مراکز ماساژ از این جمله‌اند. سرهنگ مرادی در مورد بازگشایی اماکن ورزشی اعلام کرد: ورزش‌هایی که به صورت تجمعی در محیط بسته انجام می‌شوند اجازه فعالیت ندارند؛ مثل بسکتبال، شنا و...؛ همچنین تعدادی از ورزش‌هایی مانند کشتی که به صورت رودررو و دونفره است نیز فعلاً برگزار نمی‌شود.

کاهش ۸۰درصدی بستری و مرگ با کرونا

ایلنا نوشت: معاون کل وزیر بهداشت گفت: آمار بستری و مرگ‌ومیر به میزان قابل توجهی در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد نسبت به زمان اوج بیماری کاهش یافته است، اما بر اساس پیش‌بینی‌ها در برخی از استان‌ها با روند صعودی مواجه هستیم. ایرج حریرچی درباره آخرین وضعیت بیماری در خوزستان گفت: در کشور آمار بستری و مرگ‌ومیر به میزان قابل توجهی در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد نسبت به زمان اوج بیماری کاهش یافته است، اما بر اساس پیش‌بینی‌ها در برخی از استان‌ها با روند صعودی مواجه هستیم. او ادامه داد: بیشترین روند صعودی مربوط به استان خوزستان است، البته استان از نظر میزان شیوع کمی بالاتر از متوسط کشوری است.

دراین پرونده بخوانید ...