شناسه خبر : 33598 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: تفاهم‌نامه همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان امور عشایر ایران به منظور ساماندهی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به جامعه عشایری کشور در شهرستان شوش امضا شد.

ایرنا: معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور ضریب نفوذ بیمه واحدهای مسکونی استان‌های سراسر کشور را برابر ۱۴ درصد اعلام کرد.

ایلنا: مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از دانش‌آموختگان کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی امریه سربازی در تهران دعوت به همکاری کرد.

فارس: اعضای انجمن داروسازان ایران معتقدند اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک می‌تواند در پیشگیری از تخلفات نظام سلامت از قبیل قاچاق دارو، زدوبند پزشکان و داروخانه‌ها، مصرف القایی داروها و... موثر باشد.

ایسنا: لاهیجان‌زاده معاون سازمان محیط زیست کشور خاطرنشان کرد: قبل از سیل ۶۷ درصد تالاب‌ها خشکیده بودند چون مدیریت آب صحیح نبود. تالاب انزلی که از پرآب‌ترین تالاب‌های کشور محسوب می‌شود در حال خشک شدن بوده و در دیگر مناطق کشور وضعیت به همین‌گونه است.

فارس: رئیس مرکز وکلای قوه قضائیه گفت: در آزمون وکالت امسال تخمین زده شده پنج هزار نفر در مصاحبه تخصصی پذیرفته شوند.

ایرنا: معاون جذب و سازماندهی سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از اعزام یک کاروان سلامت متشکل از متخصصان، پزشکان، پیراپزشکان، پرستاران و داوطلبان عضو این سازمان با همکاری سازمان نظام پزشکی برای خدمات‌رسانی رایگان به مردم روستاهای سیل‌زده و کمتر برخوردار شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان خبر داد.

ایسنا: رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه اعتبار نوسازی مدارس در لایحه بودجه، ۶۶۰۰ میلیارد تومان است، گفت: در واقع در مقایسه با سال گذشته، بیش از شش هزار میلیارد تومان به سهم دولت افزوده شده و رشد ۱۰ تا ۱۲برابری را نشان می‌دهد.

ایلنا: رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای عنوان کرد: در جامعه ما بیشتر میل به استخدام‌های دولتی است تا اخذ مدارک و مدارج بیشتر و بالاتر. این نوع تفکر و فرهنگ باید در میان دانش‌آموزان، والدین و حتی در سطح جامعه اصلاح شود.

ایرنا: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت:‌ مرزبانی ناجا، امروزه با معضل مواد مخدر در مرزها روبه‌رو بوده و مسیر ترانزیت مواد مخدر نیز مرزهای شرقی، جنوب شرقی و جنوبی کشور است.

فارس: وزیر بهداشت گفت: شهر تهران و حاشیه آن به‌رغم خدمات ارزشمندی که به مردم ارائه می‌دهند، متاسفانه یکی از محروم‌ترین نقاط کشور از نظر تعداد تخت بیمارستانی است.

دراین پرونده بخوانید ...