شناسه خبر : 31879 لینک کوتاه

بـا خـبـرگـزاری‌ها (اجتماعی)

ایسنا: طبق اعلام مرکز تحقیقات فضایی برزیل در سال جاری آتش‌سوزی‌های جنگلی در جنگل‌های استوایی آمازون به رکورد بالایی رسیده و تاکنون ۷۲ هزار و ۸۴۳ مورد حریق شناسایی شده است.

مهر: دومین نشست مشترک کمیته‌های مشورتی تخصصی پستانداران و پرندگان وحشی با حضور مدیران متخصصان و کارشناسان حیات وحش در معاونت محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

خبرآنلاین: رئیس سازمان مدارس غیردولتی با اشاره به اینکه یکی از ویژگی‌های این مدارس پاسخگویی به تقاضای کیفی خانواده‌ها برای انتخاب مدرسه است، گفت: ۷۶ درصد دانش‌آموزان مدارس غیردولتی فرزندان کارمندان دولت، چهار درصد استادان دانشگاه و مدیران و مابقی مشاغل آزاد هستند!

فارس: مدیرعامل شرکت اتوبوسرانی تهران از راه‌اندازی یک خط اتوبوس برقی در منطقه مرکزی پایتخت خبر داد و گفت: 15 اتوبوس به‌زودی در این زمینه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خبرآنلاین: شورای نگهبان قانون اساسی، ماده واحده لایحه اعطای تابعیت به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی را به استناد یکی از احکام قانون اساسی رد کرده است. حکمی که در آن، به دولت تکلیف کرده مانع از نفوذ اجانب شود.

ایرنا: وکیل خانواده مرحوم علیرضا شیرمحمدعلی، زندانی سیاسی که اوایل خردادماه در زندان فشافویه به قتل رسید، می‌گوید به رای دادگاه اعتراض شده و اظهار امیدواری می‌کند علاوه بر عاملان قتل، مقصران نیز محکوم شوند.

مهر: معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر نسبت به ورود ماده مخدر شیشه جدید از افغانستان به ایران هشدار داد و اظهار کرد: سوءمصرف مواد مخدر به دو هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد و به طور مداوم دغدغه افراد بوده است.

فارس: دبیر اندیشکده آب ایران، گفت: زمین‌هایی را که هیچ منفعت اقتصادی و کشاورزی ندارد تنها برای استمرار مالکیت آبیاری می‌کنند و با رفع این مساله می‌توان چند میلیارد مترمکعب آب را نجات داد.

تسنیم: وزیر کشور گفت: طبق مصوبه شورای عالی امنیت ملی دادن اطلاعیه، آگهی و دعوت به سرمایه‌گذاری یا بورس دانشجویان به شبکه‌های معاند خلاف مقررات است و اگر رعایت نکنند قطعاً با آنها برخورد می‌شود.

فارس: جانشین رئیس سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: با اجرای طرح جدید ترافیکی در تیر امسال ترافیک تهران به صورت میانگین 14 درصد کاهش یافته است.

دراین پرونده بخوانید ...