شناسه خبر : 29460 لینک کوتاه

تداوم تنش آبی

تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت مصرف آب با وجود بارندگی‌های اخیر

رئیس سازمان هواشناسی کشور در جلسه شورای عالی آب با ارائه گزارشی به بارش‌های پاییزی در حد نرمال و بالاتر از نرمال در بیشتر نقاط کشور اشاره کرد و در عین حال گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در زمستان سال جاری میزان بارش‌ها در حد نرمال و پایین‌تر از نرمال خواهد بود.

رئیس سازمان هواشناسی کشور در جلسه شورای عالی آب با ارائه گزارشی به بارش‌های پاییزی در حد نرمال و بالاتر از نرمال در بیشتر نقاط کشور اشاره کرد و در عین حال گفت: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که در زمستان سال جاری میزان بارش‌ها در حد نرمال و پایین‌تر از نرمال خواهد بود. معاون اول رئیس‌جمهوری نیز که ریاست این جلسه را بر عهده داشت تاکید کرد نباید تصور شود با وجود بارندگی‌های اخیر کشور از تنش آبی عبور کرده است و همچنان باید به مدیریت مصرف دقت نظر داشته باشیم. اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری، در این جلسه که ظهر روز دوشنبه 12 آذرماه برگزار شد، بر ضرورت اجرای پروژه‌های مرتبط با ارتقای کیفیت آب شرب تاکید کرد و گفت: پایش و مدیریت کیفیت آب و تلاش برای ارتقای کیفی منابع آبی امری ضروری است چراکه مردم با اطمینان از عملکرد دولت و وزارت نیرو، نسبت به کیفیت آب شرب آسوده‌خاطر هستند. او با اشاره به برنامه‌ریزی و اقدامات وزارت نیرو برای مدیریت تامین آب شرب در تابستان سال جاری اظهار کرد: تامین آب شرب در تابستان امسال کاری سخت بود که خوشبختانه با برنامه‌ریزی دقیق وزارت نیرو مشکل جدی در کشور به وجود نیامد و امیدوارم با برنامه‌ریزی این وزارتخانه که برای سه سال آینده انجام شده، در تابستان سال‌های آینده نیز مشکلی در تامین آب شرب نداشته باشیم. جهانگیری با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به تامین آب شرب مناسب در شهرهای بزرگ و پرجمعیت کشور نظیر اهواز، مشهد، اصفهان، شیراز و کرمان که با مشکل مواجه هستند، گفت: تامین آب شرب این‌گونه شهرها باید در اولویت قرار گیرد و باید راهکارهای اطمینان‌بخشی برای حل و فصل مشکلات تامین آب شرب این مناطق تهیه شود.

در این جلسه که به ریاست جهانگیری و با حضور وزیر نیرو و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گزارشی از برنامه‌های بخش آب و آبفا در سال 98 در جهت تامین پایدار آب ارائه کرد و گفت: در این راستا برنامه‌ای سه‌ساله برای مدیریت تنش آب شرب تا سال 1400 با رویکرد افزایش تاب‌آوری و پایداری خدمات تدوین شده است.

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها