شناسه خبر : 27480 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

دستور فرمانده ناجا برای برخورد با بی‌حجابی در خودرو

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری دانشجویان ایران به نقل از حسین اشتری، فرمانده ناجا، نوشت: هنجارشکنی در خودرو، آلودگی صوتی، مزاحمت برای نوامیس، بی‌حجابی، سرعت‌هایی که باعث ایجاد رعب و وحشت می‌شود از مواردی است که پلیس باید طبق قانون با آنها برخورد کند و در هرجایی که امکان متوقف کردن خودرو وجود ندارد باید شماره پلاک این خودروها یادداشت شده تا با آنها برخورد شود. باید جلوی دوردور خودروها نیز گرفته شود؛ این کارها یعنی چه که چند ماشین مدام یک مسیری را تکرار می‌کنند. باید با این موارد برخورد شود و البته نوع وسیله نقلیه نیز برای ما فرقی ندارد. ملاک رعایت قانون و مقررات است. تمام تلاش ما این است که مردم احساس امنیت و آرامش داشته باشند.

♦♦♦

ایرانیان بی‌شناسنامه در جنوب استان کرمان

تجارت فردا- لوگو خانه ملتبه نقل از احمد حمزه، عضو مجمع نمایندگان استان کرمان، نوشت: ۱۰۰ تا ۵۰۰ نفر ایرانی در جنوب کرمان شناسنامه ندارند. حدود 10 سال پیش برخی اهالی قلعه گنج به دلیل فقر اقتصادی و فرهنگی اقدام به فروش شناسنامه‌های خود به اتباع بیگانه کردند. باندی که در خرید و فروش شناسنامه‌ها دخیل بود دستگیر و متلاشی شد اما ثبت‌احوال حاضر نمی‌شود برای این افراد شناسنامه صادر کند. در کنار این افراد برخی نیز به دلیل صعب‌العبور بودن مناطق، در دسترس نبودن ثبت‌احوال و ناآگاهی برای گرفتن شناسنامه به اداره‌های ثبت مراجعه نکرده‌اند، بنابراین خود و فرزندانشان از اسناد هویتی بی‌بهره هستند. بی‌شناسنامه‌ها از امکانات دولتی و عمومی مانند حق بیمه و یارانه محروم هستند.

♦♦♦

تخریب‌کنندگان سد 2500ساله متواری هستند

تجارت فردا- لوگو ایراننوشت: چند ماه از تخریب سد تاریخی «بستان‌خانی» خرم‌بید در استان فارس می‌گذرد و چگونگی تخریب این اثر ثبت ملی‌شده مبهم است. مدیر اداره میراث فرهنگی خرم‌بید از توقیف دستگاه‌های کشف‌شده کنار سد 2500ساله خبر می‌دهد، اما تاکید می‌کند که نمی‌داند ارتباطی بین دستگاه‌های کشف‌شده چون بلدوزر، لودر، تراکتور، کانکس و تاسیسات لوله‌کشی و تخریب دیواره این سد هخامنشی وجود دارد یا نه. باستان‌شناسان احتمال می‌دهند بین تخریب بخشی از این سد در سال 78 و تخریب‌های اخیر ارتباطی وجود داشته باشد اما رئیس میراث فرهنگی شهرستان این مساله را رد می‌کند. محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی، از متواری بودن صاحبان دستگاه‌های کشف‌شده در کنار سد هخامنشی خبر می‌دهد.

♦♦♦

گشت‌های محله‌محور بسیج برای احساس امنیت

تجارت فردا- لوگو خبرگزاری فارسنوشت: سالار آبنوش، معاون مقاومت مردمی بسیج، گفت: ایست و بازرسی به معنا و مفهومی که قبلاً بود دیگر اصلاً وجود ندارد الا به اقتضا که مسوولان امنیتی نظام تشخیص دهند نیاز به کمک بسیج باشد ما تورهای موردی ایست و بازرسی را برگزار می‌کنیم. با توجه به امنیت بالای کشور و توانمندی ناجا و اشراف بالا، ایست و بازرسی‌های ما کاهش پیدا کرده و ایست و بازرسی‌ها را از دستور کار خود خارج کردیم اما برای اینکه مردم احساس آرامش داشته باشند گشت‌های محله‌محور را راه‌اندازی کرده‌ایم. ممکن است در کشور هیچ خبری نباشد اما دشمنان مردم را نگران کرده باشند. بسیج گشت‌های محله‌محور خود را برای ایجاد احساس امنیت و آرامش در جامعه راه‌اندازی کرده است.

دراین پرونده بخوانید ...

پربیننده ترین اخبار این شماره

پربیننده ترین اخبار تمام شماره ها