شناسه خبر : 25619 لینک کوتاه

بریده روزنامه‌ها (اجتماعی)

استقبال ایرانیان از رقابت با اسپانیایی‌ها

تجارت فردا- لوگو شهروندنوشت: تا همین چند روز پیش به نظر می‌رسید ایرانی‌ها استقبال خوبی از فروش بلیت‌های دیدارهای تیم ملی در مرحله مقدماتی نداشته‌اند اما ظرف چند روز گذشته پنج ‌هزار و ۲۰۰ نفر بلیت‌های بازی‌های مورد نظر خود را از فدراسیون رزرو کردند. نکته جالب اینجاست که هواداران ایرانی از دیدار تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل اسپانیا بیشترین استقبال را کرده‌اند و سهمیه فاز اول ایران برای این بازی به‌طور کامل به فروش رسیده است. بعد از بازی با اسپانیا، بیشترین استقبال از دیدار با پرتغال بوده است. امکان زیادی وجود دارد که پیش‌بینی روزنامه مارکا درست از آب دربیاید و اسپانیا در دیدار با ایران میهمان باشد چون اسپانیایی‌ها استقبال ویژه‌ای از بازی‌های این تیم در مرحله مقدماتی خصوصاً بازی با ایران نداشته‌اند.

♦♦♦

پناه به «پزشک خانواده»

تجارت فردا- لوگو جواننوشت: با گذشت پنج سال از اجرای طرح تحول سلامت و مشخص شدن ضعف‌ها و مشکلات آن، وزارت بهداشت به طرح پزشک خانواده، طرحی که سه وزیر قبلی بهداشت آن را پایه‌ریزی کرده بودند، پناه آورده است. در شرایط کنونی با بدهی‌های میلیاردی بر جای مانده از طرح تحول سلامت و به‌رغم از دست رفتن پنج سال برای رفع نواقص و فراهم آوردن زمینه‌های اجرای برنامه پزشک خانواده در اعترافی دیر‌هنگام دکتر سید‌حسن قاضی‌زاده‌هاشمی، وزیر بهداشت تصریح می‌کند: پزشک خانواده و نظام ارجاع باید در کشور اجرا شود. این در حالی است که قاضی‌زاده در ابتدای دولت یازدهم بارها تصریح کرده بود: پزشک خانواده را با سبک و سیاقی که بنا بود اجرا شود، قبول ندارد.

♦♦♦

علت انتشار عکس کودکان دستفروش

تجارت فردا- لوگو ایلنادرباره انتشار تصویر دستگیری کودکان دستفروش که انتقادات بسیاری به دنبال داشت، به نقل از داوود گودرزی، مدیر روابط عمومی شهرداری بروجرد، نوشت: این پنج کودک را از شهر ملایر به بروجرد می‌آوردند. قصد ما دستگیری این کودکان نبود، بلکه می‌خواستیم به سرمنشأ این گروه دست پیدا کنیم، به همین خاطر این کودکان را با احترام به شهرداری منتقل کردیم و حتی از آنها عکس‌هایی گرفتیم تا از این طریق بتوانیم خانواده آنها را پیدا کنیم. این کودکان در ‌‌نهایت به شخصی که به شهرداری مراجعه کرده بود، تحویل داده شدند. این فرد مدارک خود را گرو گذاشت و خود را از آشنایان این کودکان معرفی کرد و ما این پنج کودک را تحویل فرد دادیم.

♦♦♦

واکنش به قطع دست یک سارق

تجارت فردا- لوگو خانه ملتنوشت: یحیی کمالی‌پور، عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی مجلس، در واکنش به اجرای حکم قطع دست فرد 34‌ساله‌ای که به سرقت گوسفندان روستاییان در خراسان رضوی و جنوبی، اعتراف کرده بود، گفت: صرف نظر از طی شدن روال قانونی پرونده و همچنین تایید حکم در مراجع ذی‌صلاح، نگاه به جوانب این قضیه می‌تواند قابل بررسی و تامل باشد زیرا در کشور شاهد اختلاس‌های میلیاردی، رانت‌خواری‌ها، جرائم سنگین‌تر و به مراتب خانمان‌براندازتر از یک سرقت در مشهد هستیم. به طور قطع رای سارق مشهد برابر مقررات و طبق قانون صادر شده اما بهتر بود قاضی پرونده با بررسی اجمالی زندگی این فرد و گرفتاری‌ها و مشکلات معیشتی مردم حکم دیگری را جای قطع دست انتخاب می‌کرد.

دراین پرونده بخوانید ...